Reklama

Komenda Powiatowa PSP w Gostyniu poszukuje strażaków. Można składać dokumenty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Komenda Powiatowa PSP w Gostyniu poszukuje strażaków. Można składać dokumenty - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest szansa na pracę. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu pojawiły się wakaty. W związku z tym ogłoszono nabór na trzy stanowiska strażaków, którzy mają wzmocnić siłę podziału bojowego.

- Poszukujemy trzech strażaków, którzy docelowo będą jeździć do zdarzeń. Posiadamy aktualnie wakaty, a od 1 stycznia zmieniają się przepisy, co pozwala, by codzienną służbę pełnił dodatkowo jeszcze jeden strażak - wyjaśnia st. kpt. Marcin Nyczka p.o. komendanta powiatowego PSP w Gostyniu. 

Nadmienia, że w komendzie powiatowej PSP w Gostyniu planowane są przejścia na emeryturę. 

- Z tego względu musimy wzmocnić siłę podziału bojowego, czyli strażaków jadących bezpośrednio do działań ratowniczo-gaśniczych - dodaje st. kpt. Marcin Nyczka.

Nabór trwa od wtorku, 29 listopada 2022 r. i potrwa do 12 grudnia 2022 r. Wymagane dokumenty (CV, zaświadczenie lekarskie itp. - SZCZEGÓŁY TUTAJ) muszą być własnoręcznie podpisane przez kandydata czytelnym podpisem z imienia i nazwiska.

Wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w zawodzie strażaka, powinni legitymować się polskim obywatelstwem, być osobami niekaranymi oraz posiadać pełnię praw publicznych. Do niezbędnych wymagań należy również posiadanie zdolności psychicznej i fizycznej do pełnienia służby w PSP, a minimalne wykształcenie, aby móc aplikować na stanowisko, to wykształcenie średnie. 

Ponadto, spore szanse na służbę w straży mają kandydaci z prawem jazdy kat. C lub C+E, uprawnieniami do napełniania zbiorników ciśnieniowych wydane przez UDT lub uprawnieniami do obsługi drabin mechanicznych - CZYTAJ TUTAJ.

Kandydaci na stanowisko w PSP w Gostyniu nie tylko będą musieli wykazać się wiedzą dotyczącą ochrony przeciwpożarowej, ale również czeka ich test sprawnościowy, a także sprawdzian z lęku wysokości oraz z pływania. Jeśli powiedzie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, kolejnym etapem będzie ustalenie sprawności fizycznej i psychicznej.

Próby sprawnościowe, jakie przygotowano dla kandydatów to m.in.:

  • podciąganie na drążku,
  • bieg po kopercie,
  • próba wydolnościowa,
  • sprawdzian z braku lęku wysokości,
  • sprawdzian z pływania.
Praca w straży nie jest łatwa, a rozpoczyna się od stanowiska stażysty, by dotrzeć na stanowisko docelowe – starszy ratownik (stanowisko związane bezpośrednio z udziałem w działaniach ratowniczo- gaśniczych). Zakończenie procesu rekrutacji zaplanowano na 20 grudnia 2022 r., co oznacza, że nowo zatrudnieni strażacy będą mogli rozpocząć pracę w I półroczu 2023 r. Będą pełnić służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu w systemie zmianowym 24 h na 48 h. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy