Reklama

Jaskółki w kolorze biznesu rozdane

Opublikowano:
Autor:

Jaskółki w kolorze biznesu rozdane - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jednym głosem mówią, że warto było połączyć swoją pasję ze sposobem na życie. Są ambitni i zapowiadają, że nie osiądą na laurach, bo w głowie mają kolejne pomysły. W środowe popołudnie, 12 grudnia został rozstrzygnięty konkurs Debiuty Biznesu 2018 r. Tytuł otrzymała firma LigiHalowe.pl S. C. - Sukces im dłużej oczekiwany, tym jest smaczniejszy. Opłacało się czekać rok i dać sobie czas na nowe pomysły – mówi Adam Świerzewski, współwłaściciel.

 

Gala konkursu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, odbyła się w zajeździe „Pod Wiwatem” w Krajewicach. Był on skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu powiatu gostyńskiego, zarejestrowanych w okresie od początku 2016 do końca 2017 roku. Zgłoszono osiem firm, jedna w trakcie zrezygnowała. Pozostałe poddano szczegółowej ocenie. 

Debiutem Biznesu 2018 została firma LigiHalowe.pl S.C., której założycielami są Adam Świerzewski i Barbara Gendera. Powstała w listopadzie 2016 roku i to był jej drugi start w konkursie debiutów. 

- Ta nagroda pokazuje, że nie zawsze za pierwszym razem musi się udać. Tak, jak nam nie udało się na debiutach w roku ubiegłym. Mimo to, pozyskaliśmy wtedy fajne kontakty, poznaliśmy wiele osób, dalej rozwijaliśmy swoją działalność – mówił po ogłoszeniu werdyktu Mateusz Gendera z LigiHalowe.pl.

W międzyczasie w głowach pojawiło się wiele nowych pomysłów i być może to one przekonały do siebie tegorocznych jurorów. Jak dodaje Adam Świerzewski, firma jeszcze bardziej stawia na rozwój i już zaczyna kolejne projekty.  Panowie cieszą się, że udało się z sukcesem połączyć swoją pasję ze sposobem na biznes.

- Nasza działalność jest specyficzna, bo głównie opiera się na weekendach, ale dołączają do nas kolejne osoby, zarażone sportem, które nam pomagają. Jesteśmy młodą firmą, nie możemy sobie jeszcze pozwolić na pracowników, dlatego działa to na zasadzie wolontariatu. Docelowo chcemy mieć jakiś sztab ludzi, bo tych wariatów – pasjonatów, jest mnóstwo – mówi A. Świerzewski.

Ci „wariaci” włączają się też w liczne akcje charytatywne, które towarzyszą organizowanymi przez ligi halowe turniejom.

Kapituła konkursowa przyznała wyróżnienie firmie Norbi Body Revolution Studio Treningu Personalnego, prowadzonej przez Norberta Wojtkowiaka. Właściciel ocenia swój biznes, jako nagrodę za ciężka pracę. Zakładając ją, nie korzystał z dofinansowań z zewnątrz, przygotowywał się do tego momentu dużo wcześniej, własnymi siłami. Nagroda była dla niego miłym zaskoczeniem.

- To przyjemne uczucie, gdy ktoś docenia twoją pracę. Wcześniej pracowałem na etacie. Wiem, że gdybym nadal to robił, zatrzymałbym się w rozwoju. Założenie firmy, to kilka kroków do przodu i ogromne możliwości – zapewniał właściciel.

Pracując ze swoimi klientami chce, aby w studio czuli się, jak wielka rodzina. Stara się, aby mimo olbrzymiej konkurencji na rynku, te osoby zechciały wrócić właśnie do jego studia.

Prezes Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Marzec cieszy się, że w drugiej edycji Debiutów Biznesu, udział wzięli przedstawiciele różnych branż. W tym roku wsparciem sponsorskim był PKO Bank Polski. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki z wizerunkiem niebieskiej jaskółki. Organizatorzy długo szukali symbolu młodego biznesu. Czegoś, co oddawałoby cechy charakteru młodych przedsiębiorców.

 - Zdecydowaliśmy, że będzie to jaskółka, która czyni wiosnę w biznesie. Jej kolor niebieski, to kolor powszechnie uważany za kolor biznesu. Warto bić się o tę statuetkę, ponieważ taka jaskółka jest symbolem sukcesu finansowego. Temu, kto ją zdobędzie, ma towarzyszyć szczęście, bogactwo oraz pomyślność – zapewniał prezes K. Marzec.

Więcej we wtorkwoym, świątecznym wydaniu Życia Gostynia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE