Reklama

Gostyńskie Debiuty Biznesu 2021. Znamy wszystkich kandydatów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. prywatne/ fotomontaż M. Mostowy

Gostyńskie Debiuty Biznesu 2021. Znamy wszystkich kandydatów - Zdjęcie główne

Znamy już wszystkich | foto arch. prywatne/ fotomontaż M. Mostowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już siódma, ostatnia część prezentacji tegorocznych pretendentów do statuetki Debiutu Biznesu, plebiscytu organizowanego przez lokalne Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Tym razem w większości w męskiej obsadzie.

Jako, że to ostatnia część artykułów prezentujących sylwetki tegorocznych kandydatów, możemy pokusić się o małe podsumowanie. Z 27 zgłoszonych osób i firm, w znakomitej większości były to przedstawicielki płci pięknej. Liczbowo, do rywalizacji w plebiscycie organnizowanym przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego stanęło 18 kobiet i zaledwie 9 mężczyzn. W dzisiejszej odsłonie te proporcje są odwrócone. 

- Specjalizujemy się w masażach leczniczych oraz w manualnych terapiach odmładzania twarzy – wyjaśnia Maja Karolewicz, założycielka gabinetu. - Jest to połączenie technik które mają na celu uzyskać spektakularne efekty rehabilitacji estetycznej i osiągnąć długotrwały rezultat biologicznego odmładzania twarzy i ciała klientek nawet o kilka lat.

To jedyna firma w powiecie, która zajmuje się leczeniem bruksizmu (szczękościsku) oraz w zakresie leczenia ortodotycznego, stomatologicznego i wszelkich zabiegach z pogranicza medycyny estetycznej.

- Ukończyłam kosmetologię oraz 2- letnią szkołę masażu w Londynie, później doszkalałam się w Krakowie oraz w Sopocie u Anety Hregorowicz-Gorlo, założycielki facemodeling program – mówi kosmetolog.

Pani Maja jest pasjonatką naturalnego uzdrawiania. Wkrótce pragnie organizować warsztaty  dla kobiet, by nauczyć je jak wykonywać automasaże twarzy. Planuje też w styczniu 2022 otwarcie nowego gabinetu spa na ul. Górnej w Gostyniu.

Zakład Usług Leśnych Drewtak, Jan Ptak, Siedmiorogów Pierwszy/Borek Wlkp.

- Ukończyłem Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu, posiadam wykształcenie w zawodzie operator maszyn leśnych – przedstawia się 21-latek. 

Pomysł na jednoosobowa firmę motywowany był tradycją rodzinną.

- Rozpoczęcie przygody z lasem zawdzięczam mojemu bratu - to on wdrożył mnie i nauczył fachu –wyjaśnia leśnik.

Działalność rozpoczął na początku marca 2020 roku na terenie gminy Borek Wlkp.  Zajmuje się m.in. wycinką drzew czy pielęgnacją i kształtowaniem młodych drzewostanów. Uważa się za osobę ambitną, pracowitą i sumienną. Jego marzenia to równocześnie jego plany, które stara się stopniowo wdrażać np. wprowadzając do firmy liczne usprawnienia mechanizacyjne. W przyszłości chciałby jeszcze bardziej unowocześnić sprzęt, zdobyć doświadczenie i poprawić wydajność pracy.

- Moim celem jest poszerzenie działalności w dziedzinie transportu i zakup samochodu ciężarowego – zdradza ambitny mężczyzna.

Usługi Instalacyjne, Błażej Radoła, Rogowo/Krobia

Pan Błażej przez 3 lata szkolił się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Krobi. Działalność rozpoczął dzięki dotacji z Urzędu Pracy w Gostyniu, która dała mi niezły start w tej wymagającej branży. Na co dzień zajmuje się wykonywaniem instalacji  wodnych CO i gazowych w domach jednorodzinnych.

- Preferuję energooszczędne rozwiązania, które pomogą klientowi oszczędzić koszty eksploatacji nieruchomości – podkreśla instalator. - Stawiam na jakość wykonywanych przeze mnie usług, które staram się wykonywać z zasadami sztuki, ale także z taką dokładnością i estetyką, jak tylko to możliwe.

W najbliższym czasie planuje uzyskać tytuł mistrza zawodu w swoim fachu oraz zamierzam zapoczątkować współpracę z projektantami instalacji, by zwiększyć kilkukrotnie jakość wykonywanych przeze mnie usług.

- Marzę, aby stworzyć terminową i sumienną firmę, która zdobędzie zaufanie klienta, a jakością usług zapewni mu 100 % satysfakcji – mówi.

W przyszłości planuje rozwijać działalność, szkolić uczniów i zatrudniać odpowiednich ludzi – wszystko to, by zniwelować problem braku fachowców wśród młodych osób. 

Pablo Garden Usługi ogrodnicze, Paweł Swęda, Szelejewo Drugie/Piaski

Firma działa od stycznia 2019 r. Jej założyciel ukończył technikum architektury krajobrazu w Grabonogu i przez 6 lat pracował w firmie zajmującej się zakładaniem ogrodów.

- Postanowiłem założyć własną działalność, bo chcę realizować swoją pasję, jaką jest ogrodnictwo i dalej się rozwijać - wyjaśnia Paweł Swęda.

Jego firma zajmuje się zakładaniem ogrodów od A do Z. Jednak w związku z martwym sezonem w tej branży od grudnia do marca postanowił dopisać do swej działalności przeprowadzki oraz sprzątanie. Na początku istnienia firmy klientów pozyskiwał przez internet np. ogłoszenia na Facebooku. Teraz w 90% są to klienci z polecenia.

- Moim sukcesem jest końcowe zadowolenie klienta, staram się wykonywać pracę najlepiej, jak potrafię - deklaruje.

W planach ma zatrudnienie większej liczby osób do pracy i wejście w większy rynek, zlecenia przy terenach zieleni wokół firm czy osiedli.

I to już wszyscy kandydaci. By raz jeszcze poznać historie i marzenia wszystkich 27 pretendentów obojga płci, zapraszamy pod poniższe linki:

  Tymczasem kapituła konkursu ma przed soba naprawdę trudne zadanie. Wyniki plebiscytu poznamy za kilka tygodni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy