Reklama

Gostyńskie Debiuty Biznesu 2021. Oto pierwsze kandydatki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już po raz piąty przedsiębiorcy z terenu powiatu gostyńskiego mają szansę na otrzymanie prestiżowego tytułu Debiutu Biznesu i promocję ze strony Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, organizatora plebiscytu. Dziś przedstawiamy pierwsze zgłoszone firmy.

Reklama

Jeszcze tylko do piątku, 29 października trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu Debiuty Biznesu 2021 poprzez TEN formularz. Mogą w nim wystartować wszyscy przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali swoje firmy - mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z na terenie naszego powiatu w latach 2019 – 2020. Dotychczas zgłosiło się 11 chętnych. Można również zgłosić znajomego TUTAJ 

Przewodnią ideą gostyńskiego konkursu jest promocja naszych lokalnych, młodych stażem, ale jednocześnie przyszłościowych firm, które wyróżniają się na wymagającym polskim rynku. W ramach konkursu laureatowi zostanie przyznany tytuł „Debiutu Biznesu 2021”. Kapituła konkursowa oceniać będzie uczestników na podstawie czterech kryteriów: pomysł na biznes, dotychczasowe działanie firmy, rynek oraz rozwój. Wzorem lat ubiegłych, w kilku zdaniach prezentujemy sylwetki zgłoszonych do konkursu firm. Dziś pierwsza część: trzy kobiety, którym nie straszne są biznesplany, ryzyko i ciężka praca.

„Easy as pie” Katarzyna Bręczewska-Wytwer, Stary Gostyń

- Jestem magistrem filologii angielskiej i dodatkowo absolwentem komunikacji społecznej - przedstawia się pierwsza kandydatka do tytułu, Katarzyna Bręczewska- Wytwer ze Starego Gostynia - Posiadam już wieloletnie doświadczeniem w nauczaniu. Przez ostatnie lata miałam okazję pracować w różnych miejscach i z uczniami w każdym wieku. To był dla mnie wyjątkowo cenny czas. Ze wszystkich obserwacji czerpałam to, co dobre, a z reszty wyciągałam wnioski na przyszłość.

Widząc czego uczniom brakuje zaczęła tworzyć lekcje, które będą cieszyć nie tylko ich, ale i nauczycielkę - lektorkę. Tak powstały kursy „SensoEnglish" i „Practical", na których na co dzień widzi zadowolone, uśmiechnięte dzieci. Lekcje indywidualne to dla niej też czysta przyjemność. Można na nich bardzo dobrze poznać ucznia, dzięki czemu nauka odbywa się w jeszcze bardziej przyjaznej atmosferze. 

"Easy as pie" działa od września 2020 roku i zajmuje się nauką języka angielskiego. Spośród licznych szkół językowych wyróżnia ich to, że mają autorskie kursy dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3, które uczą dzieci języka poprzez zabawę i liczne projekty. Zajęcia w tych grupach wspomagają całościowy rozwój dziecka i niosą ze sobą dużo więcej korzyści niż tradycyjne lekcje.

- Najważniejsze jest dla nas to, żeby kursanci przychodzili do nas z przyjemnością i uczyli się w miłej, rodzinnej atmosferze – podkreśla Katarzyna Bręczewska-Wytwer, pomysłodawczyni i założyciel szkoły.

Dodatkowo, odpowiadając na potrzeby klientów, prowadzą też korepetycje i zajęcia indywidualne lub w parach.

- Niedługo planuję dodać do oferty także specjalne spotkania dla rodziców, żeby każdy mógł się przekonać dlaczego właśnie nasza metoda jest najlepsza dla dzieci – dodaje anglistka.

W kilku oddziałach firmy, w Piaskach, Starym Gostyniu i w samym Gostyniu zajęcia prowadzone są dla prawie setki uczniów.

Podologia i Kosmetologia Adrianna Piotrowiak, Gostyń

- Od 2018 jestem licencjonowanym kosmetologiem o specjalizacji podologicznej – mówi kolejna kandydatka,  Adrianna Piotrowiak, właścicielka gabinetu na Brzeziu w Gostyniu. - Tytuł ten uzyskałam na Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu. Swój gabinet podologiczno kosmetologiczny Podologia i Kosmetologia Adrianna Piotrowiak prowadzę od listopada 2020 r.

Od zawsze chciała mieć swój biznes, ale bardziej myślała o gabinecie kosmetologicznym. Do czasu, gdy zaczęła swoją przygodę z podologią. Zakochała się w tym zawodzie, stopy stały się jej pasją. Ma ciągłą chęć rozwoju. Uczestniczy w wielu kongresach branżowych oraz szkoleniach, dzięki czemu dogłębnie może zasięgnąć wiedzy na ten temat. A jest on obszerny.

- Cieszy mnie fakt, kiedy pacjenci mają uśmiech na twarzy i z gabinetu wychodzą bez bólu, który im dokuczał – podkreśla kosmetolożka.

Największą satysfakcję przynosi jej przyjmowanie pacjentów, którzy trafiają do niej z polecenia. A to, według niej świadczy o tym, że coraz więcej ludzi chce sobie pomóc i nie bagatelizuje problemów, które pojawiają się na stopach.

- I bardzo dobrze ponieważ stopy to nasz środek ruchu, musimy się o nie troszczyć - dodaje gostyńska podolog.

W przyszłości planuje wprowadzić nowe usługi podologiczne, aby w pełni pomóc swoim pacjentom z ich problemami. Kocha to, co robi i nie wyobraża sobie wykonywać innego zawodu. Chce dalej dokładać swoje cegiełki w promowaniu tej specjalizacji na naszym rodzimym rynku.

Architektura Krajobrazu Jagoda Glura, Poniec

- Moja działalność rozpoczęła się w Poniecu, w lipcu zeszłego roku - tłumaczy właścicielka firmy firmy Architektura Krajobrazu Jagoda Glura. - Zajmuję się projektowaniem ogrodów. Moim marzeniem jest rozwój firmy poprzez współpracę lub zatrudnienie większej ilości architektów krajobrazu, oraz rozszerzenie usług o prace ziemne. 

Ponadto, chciałaby w przyszłości projektować nie tylko ogrody przydomowe, ale i zieleń miejską. Tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu uzyskała na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Swoją wiedzę uzupełniała o liczne kursy, które przygotowały ją do obecnej pracy.

- Kocham piękno i przyrodę,  lubię malować. Każdy projekt jest moim autorskim dziełem, dopasowanym do potrzeb i życzeń klienta – dodaje młoda architekt.

Podczas projektowania istotne jest dla niej również otoczenie projektowanego terenu jak i to, co już się na nim znajduje. Kompleksowy projekt jej autorstwa składa się z koncepcji projektowej (rzut 2D), listy roślin, planu nasadzeń, projektu technicznego, doboru materiałów, projektu nawadniania, oświetlenia, przekrojów i wizualizacji.

 

Sylwetki kolejnych kandydatów przedstawimy już w następnym tygodniu na naszym portalu.

Masz firmę i szukasz nowego sposobu na reklamę? Zapraszamy na facebookową grupę #wspieramgostynskie. Tam możesz reklamować się do woli i zupełnie za darmo!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy