Jeszcze tylko do piątku, 29 października trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu Debiuty Biznesu 2021 poprzez TEN formularz. Mogą w nim wystartować wszyscy przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali swoje firmy - mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z na terenie naszego powiatu w latach 2019 – 2020. Dotychczas zgłosiło się 11 chętnych. Można również zgłosić znajomego TUTAJ
„Easy as pie” Katarzyna Bręczewska-Wytwer, Stary Gostyń
- Jestem magistrem filologii angielskiej i dodatkowo absolwentem komunikacji społecznej - przedstawia się pierwsza kandydatka do tytułu, Katarzyna Bręczewska- Wytwer ze Starego Gostynia - Posiadam już wieloletnie doświadczeniem w nauczaniu. Przez ostatnie lata miałam okazję pracować w różnych miejscach i z uczniami w każdym wieku. To był dla mnie wyjątkowo cenny czas. Ze wszystkich obserwacji czerpałam to, co dobre, a z reszty wyciągałam wnioski na przyszłość.
Widząc czego uczniom brakuje zaczęła tworzyć lekcje, które będą cieszyć nie tylko ich, ale i nauczycielkę - lektorkę. Tak powstały kursy „SensoEnglish" i „Practical", na których na co dzień widzi zadowolone, uśmiechnięte dzieci. Lekcje indywidualne to dla niej też czysta przyjemność. Można na nich bardzo dobrze poznać ucznia, dzięki czemu nauka odbywa się w jeszcze bardziej przyjaznej atmosferze.
"Easy as pie" działa od września 2020 roku i zajmuje się nauką języka angielskiego. Spośród licznych szkół językowych wyróżnia ich to, że mają autorskie kursy dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3, które uczą dzieci języka poprzez zabawę i liczne projekty. Zajęcia w tych grupach wspomagają całościowy rozwój dziecka i niosą ze sobą dużo więcej korzyści niż tradycyjne lekcje.
- Najważniejsze jest dla nas to, żeby kursanci przychodzili do nas z przyjemnością i uczyli się w miłej, rodzinnej atmosferze – podkreśla Katarzyna Bręczewska-Wytwer, pomysłodawczyni i założyciel szkoły.
Dodatkowo, odpowiadając na potrzeby klientów, prowadzą też korepetycje i zajęcia indywidualne lub w parach.
- Niedługo planuję dodać do oferty także specjalne spotkania dla rodziców, żeby każdy mógł się przekonać dlaczego właśnie nasza metoda jest najlepsza dla dzieci – dodaje anglistka.
W kilku oddziałach firmy, w Piaskach, Starym Gostyniu i w samym Gostyniu zajęcia prowadzone są dla prawie setki uczniów.
Podologia i Kosmetologia Adrianna Piotrowiak, Gostyń
- Od 2018 jestem licencjonowanym kosmetologiem o specjalizacji podologicznej – mówi kolejna kandydatka, Adrianna Piotrowiak, właścicielka gabinetu na Brzeziu w Gostyniu. - Tytuł ten uzyskałam na Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu. Swój gabinet podologiczno kosmetologiczny Podologia i Kosmetologia Adrianna Piotrowiak prowadzę od listopada 2020 r.
Od zawsze chciała mieć swój biznes, ale bardziej myślała o gabinecie kosmetologicznym. Do czasu, gdy zaczęła swoją przygodę z podologią. Zakochała się w tym zawodzie, stopy stały się jej pasją. Ma ciągłą chęć rozwoju. Uczestniczy w wielu kongresach branżowych oraz szkoleniach, dzięki czemu dogłębnie może zasięgnąć wiedzy na ten temat. A jest on obszerny.
- Cieszy mnie fakt, kiedy pacjenci mają uśmiech na twarzy i z gabinetu wychodzą bez bólu, który im dokuczał – podkreśla kosmetolożka.
Największą satysfakcję przynosi jej przyjmowanie pacjentów, którzy trafiają do niej z polecenia. A to, według niej świadczy o tym, że coraz więcej ludzi chce sobie pomóc i nie bagatelizuje problemów, które pojawiają się na stopach.
- I bardzo dobrze ponieważ stopy to nasz środek ruchu, musimy się o nie troszczyć - dodaje gostyńska podolog.
W przyszłości planuje wprowadzić nowe usługi podologiczne, aby w pełni pomóc swoim pacjentom z ich problemami. Kocha to, co robi i nie wyobraża sobie wykonywać innego zawodu. Chce dalej dokładać swoje cegiełki w promowaniu tej specjalizacji na naszym rodzimym rynku.
Architektura Krajobrazu Jagoda Glura, Poniec
- Moja działalność rozpoczęła się w Poniecu, w lipcu zeszłego roku - tłumaczy właścicielka firmy firmy Architektura Krajobrazu Jagoda Glura. - Zajmuję się projektowaniem ogrodów. Moim marzeniem jest rozwój firmy poprzez współpracę lub zatrudnienie większej ilości architektów krajobrazu, oraz rozszerzenie usług o prace ziemne.
Ponadto, chciałaby w przyszłości projektować nie tylko ogrody przydomowe, ale i zieleń miejską. Tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu uzyskała na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Swoją wiedzę uzupełniała o liczne kursy, które przygotowały ją do obecnej pracy.
- Kocham piękno i przyrodę, lubię malować. Każdy projekt jest moim autorskim dziełem, dopasowanym do potrzeb i życzeń klienta – dodaje młoda architekt.
Podczas projektowania istotne jest dla niej również otoczenie projektowanego terenu jak i to, co już się na nim znajduje. Kompleksowy projekt jej autorstwa składa się z koncepcji projektowej (rzut 2D), listy roślin, planu nasadzeń, projektu technicznego, doboru materiałów, projektu nawadniania, oświetlenia, przekrojów i wizualizacji.
Sylwetki kolejnych kandydatów przedstawimy już w następnym tygodniu na naszym portalu.
Masz firmę i szukasz nowego sposobu na reklamę? Zapraszamy na facebookową grupę #wspieramgostynskie. Tam możesz reklamować się do woli i zupełnie za darmo!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.