Reklama

Debiuty Biznesu 2021. Każdy z innej dziedziny

Opublikowano: pt, 5 lis 2021 19:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku prawie 30 przedsiębiorców z terenu powiatu gostyńskiego powalczy o tytuł Debiutu Biznesu i promocję ze strony Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, organizatora plebiscytu. Przedstawiamy kolejne firmy – debiutantki.

Reklama

Przewodnią ideą gostyńskiego konkursu jest promocja gostyńskich, młodych stażem, ale skierowanych na sukces firm, które wyróżniają się na naszym lokalnym rynku. W ramach konkursu laureatowi zostanie przyznany tytuł „Debiutu Biznesu 2021”. W kilku zdaniach prezentujemy sylwetki zgłoszonych do konkursu firm. Dziś część druga: siostry zajmujące się artystycznymi dekoracjami, fizjoterapeutka oraz producent żywca wołowego. 

Loft Restauracja, Anna Przewoźna, Gostyń

Właściciele restauracji LOFT to rodowici gostynianie, którzy od niespełna dwóch lat wspólnie prowadzą biznes gastronomiczny pomimo przeciwności losu, z którymi przyszło im się zmierzyć.

- Początek naszej drogi będziemy zapewne pamiętać jeszcze długo – mówi Anna Przewoźna, pomysłodawczyni gostyńsakiej restauracji. - Tuż przed planowanym otwarciem wprowadzony został lockdown, co nieco pokrzyżowało nam plany. Musieliśmy zaczynać w formie tylko i wyłącznie „na wynos" i tu ukłony dla naszych gości, ponieważ dzięki ich aktywności wiedzieliśmy, że to się musi udać -.

Kilka miesięcy zamknięcia to był dla nich czas na przemyślenia, ale i czas na nowe pomysły. W połowie roku otworzyli swoje podwoje po raz drugi z nową energią.  W tym „wolnym" czasie nawiązali współpracę z nowymi cudownymi osobami, których doświadczenie i zaangażowanie są dla nich największą inspiracją i motywacją. Dzięki nim właściciele LOFT- u coraz śmielej myślą o przyszłości.

- Liczymy na to, że nasza restauracja to będzie nie tylko wyjątkowy punkt na mapie Gostynia ale też dotrzemy dalej i tego sobie życzymy. - dodaje restauratorka.

A swój falstart traktują z przymrużeniem oka, jako złe dobrego początki.

 

Agro-Imperial Sebastian Waleński, Pępowo

Firma Agro-Imperial powstała w maju 2020 r. i zajmuje się sprzedażą najwyższej jakości cieląt i odsadków ras mięsnych, skupem bydła rzeźnego oraz sprzedażą materiału hodowlanego. 

-W pierwszym okresie skupiliśmy się na jednym profilu czyli sprzedaży odsadków ras mięsnych – wyjaśnia Sebastian Waleński, założyciel firmy - Z biegiem czasu i ciągłemu powiększaniu bazy klientów poszerzyliśmy naszą ofertę aby sprostać wymaganiom klientów na każdym etapie produkcji żywca wołowego, począwszy od dostarczenia materiału hodowlanego do sprzedaży sprzedaży dorosłego bydła -.

By stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym na rynku planują budowę bazy eksportowej oraz odpajalni cieląt tak, żeby kompleksowo zaopatrywać gospodarstwa rolne w najwyższej jakości towar. 

 

DekoraSiorki, Marcelina Nowak, Gostyń

- Jesteśmy siostrami, które już w dzieciństwie lubiły wykonywać kartki czy dekoracje, stąd  nazwa DekoraSiorki - mówi Marcelina - Pomysł na firmę powstał w 2019 roku, gdy jedna z nas wychodziła za mąż. Wtedy postanowiłyśmy przygotować całą papeterię ślubną -.

Jedna z nich studiuje Architekturę Wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, co również w przyszłości chciałybyśmy wykorzystać. W marcu 2020 roku założyły firmę, która zajmuje się wykonywaniem  całej papeterii ślubnej i okolicznościowej, podziękowań dla gości, dekoracji czy tworzeniem personalizowanych kartek okolicznościowych. Można u nich zamówić box upominkowy lub bukiet pełen słodkości. Jest to dla nich niezwykłe, że ich prace docierają w różne miejsca w Polsce. Bieżące plany sióstr powiązane są z powiększaniem i ulepszaniem oferty, o odległych marzeniach na razie nie chcą mówić.

 

Hipokamp, Kornelia Kamińska, Gostyń

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą, pedagogiem i terapeutą.

- Pracę w Hipokampie - miejscu dla wrażliwości najmłodszych, dzielę z pracą w Centrum Medycznym Kamionki koło Poznania – zdradza Kornelia Kamińska, z gostyńskiego Hipokampu. - Mój teoretyczny zawodowy warsztat to liczne kursy i szkolenia z zakresu m.in. fizjoterapii dziecięcej, integracji sensorycznej, czy spektrum autyzmu. Zaś praktykę w pracy z dziećmi zdobywałam w czasie studiów magisterskich, obok dziecka z autyzmem. Razem z nim gotowałam, bawiłam i uczyłam się oraz podróżowałam. 

W Hipokampie na placu targowym w Gostyniu już od roku diagnozuje zaburzenia przetwarzania sensorycznego, prowadzi terapię integracji sensorycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ofercie ma też zajęcia społeczno-komunikacyjne dla dzieci z autyzmem według metody GPS.

 

Sylwetki kolejnych kandydatów przedstawimy już w następnym tygodniu na naszym portalu. Już dziś wiemy, że kapituła konkursowa i Stowarzyszenie będą miały niemały kłopot z wyborem najlepszego debiutanta. 

Masz firmę i szukasz nowego sposobu na reklamę? Zapraszamy na facebookową grupę #wspieramgostynskie. Tam możesz reklamować się do woli i zupełnie za darmo!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy