Reklama

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Poniec 2022. Najwięcej problemów sprawiła druhom równoważnia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwanaście drużyn reprezentujących jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Poniec wzięło w miniony weekend, w niedzielę, 12 czerwca udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zgodnie z regulaminem druhny i druhowie mieli do wykonania dwa ćwiczenia na czas. Podczas imprezy odbył się także specjalny pokaz zabytkowego sprzętu gaśniczego.

Tradycyjnie Gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP w Poniecu, będące formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, rozegrane zostały na miejskim stadionie sportowym w dwóch konkurencjach:

 • sztafecie pożarniczej z przeszkodami
 • ćwiczenie bojowe
 

Nad ich przebiegiem czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu, której przewodniczył aspirant sztabowy Marek Maśliński.

Na zawodach sportowo-pożarniczych w Poniecu liczył się czas i dobrze wykonane zadanie

Podczas realizowania zadań liczył się przede wszystkim czas, jak również poprawność ich wykonania, gdyż w przypadku popełnionych błędów przyznawano punkty karne. Te doliczano do końcowego wyniku zawodów w postaci dodatkowego czasu.

Zwyczajowo już rozpoczęto od sztafety pożarniczej. Jaki pierwsze zaprezentowały się Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z terenu gminy Poniec. Następnie na tor wybiegły druhny z jedynej żeńskiej drużyny, która zdecydowała się zabrać udział w zawodach: OSP Szurkowo. Na koniec poszczególne przeszkody pokonywali strażacy-seniorzy (powyżej 16 lat).

Najwięcej trudności sprawiła druhom równoważnia: dwie drużyny OSP otrzymały na tej przeszkodzie punkty karne.

OSP Dzięczyna nie miało sobie równych

- Mieliśmy trochę przerwy związanej z pandemią, ale bardzo się cieszymy, że tradycja zawodów sportowo-pożarniczych jest w Poniecu od kilkudziesięciu lat rozwijana. Już na samym początku chciałbym żebyście moi drodzy druhny i druhowie uważali na stan swojego zdrowia. Jak wiem, że w ferworze tej walki chcielibyście zająć jak najlepsze miejsca, ale myślę, że zdroworozsądkowe musi być. Żebyście jutro wrócili do swoich zakładów pracy, do swoich rodzin, ale także do wykonywania działań bojowych, dzięki którym na co dzień możemy zapewnić bezpieczne funkcjonowanie gminy Poniec, bo mieszkańcy zawsze mogą na was liczyć w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia i życia - mówił burmistrz Jacek Widyński. 

Druga konkurecja wiązała się z ćwiczeniem bojowym, które polegało na zbudowaniu pełnej linii gaśniczej. Tutaj nawet bardziej niż podczas sztafety liczyła się praca zespołowa.

Po rozegranych gminnych zawodach sportowo-pożarniczych najbardziej cieszyć się mogli druhowie OSP Dzięczyna, którzy okazali się najlepsi zarówno w kategorii młodzieżowej, jak i seniorskiej.

Wyniki Gminnnych zawodów sportowo-pożarniczych Poniec 2022

Wyniki Gminnych zawodów sportowo-pożarniczych Pudliszki 2022:

Żeńskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

 1. miejsce - OSP Szurkowo
Męskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

 1. miejsce - OSP Dzięczyna
 2. miejsce - OSP Śmiłowo
 3. miejsce - OSP Szurkowo
Męskie drużyny pożarnicze (powyżej 16 lat):

 1. miejsce - OSP Dzięczyna
 2. miejsce - OSP Poniec
 3. miejsce - OSP Szurkowo
 4. miejsce - OSP Rokosowo
 5. miejsce - OSP Żytowiecko
 6. miejsce - OSP Śmiłowo
 7. miejsce - OSP Sarbinowo
 8. miejsce - OSP Czarkowo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy