Reklama

Gmina zerwała umowę z wykonawcą przebudowy rynku w Krobi. Co dalej z centrum miasta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fotomontaż - Bogdan Bujak/Zbigniew Pacanowski

Gmina zerwała umowę z wykonawcą przebudowy rynku w Krobi. Co dalej z centrum miasta? - Zdjęcie główne

foto Fotomontaż - Bogdan Bujak/Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zupełnie niespodziewaną decyzję podjęli burmistrz i radni gminy Krobia: zerwali umowę z wykonawcą przebudowy rynku w Krobi - firmą Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o z Wrocławia. Jeszcze do niedawna wydawało się, że włodarze będą niemal za wszelką cenę dążyli do powrotu wykonawcy na plac budowy i dokończenie rewitalizacji centrum miasta. Co się stało, że zmienili zdanie?

Reklama

Przebudowa rynku w Krobi. Wykonawca podał ostateczną ceną za dokończenie inwestycji

Gmna Krobia poinformowała wykonawcę, że zrywa z nim umowę dotyczącą przebudowy rynku w piśmie z 9 września 2022 roku.

– W ocenie gminnego samorządu dotychczasowe zaangażowanie wykonawcy oraz pozostały do wykonania zakres robót znacząco oddalają perspektywę zakończenia prac, co więcej, wobec zaległości i zaniechań wykonawcy taka perspektywa staje się trudna do określenia.  Zamawiający nie dostrzegał dostatecznej woli wykonawcy  do wypełniania zobowiązań wynikających z umowy, czego dowodem jest fakt opuszczenia przez niego, w dniu 5 sierpnia 2022 r., placu budowy i zaprzestanie wykonywania robót budowlanych – czytamy w komunikacie upublicznionym na Facebooku gminy Krobia.

Ostatnio informowaliśmy, że firma Polskie Surowce Skalne Sp. z.o.o. zażądała około 750 tysięcy złotych za dokończenie przebudowy rynku w Krobi zaznaczając, że nie jest to ostateczna cena wyceny prac. Jak dowiadujemy się obecnie ostateczna kwota podana przez wykonawcę to 1.059.647,12 zł. 

Przebudowa rynku w Krobi. "Nowy rozdział"

Ze względu na opóźnienia w realizacji inwestycji i finansowe wymagania wrocławskiej firmy gmina nie zdecydowała się na prowadzenie dalszych rozmów.

- Podjąłem decyzję o odstąpieniu od umowy z wykonawcą. (...) Zaczynamy nowy rozdział w przebudowie rynku - mówi burmistrz Łukasz Kubiak.

Włodarz tłumaczy, że w trzech kolejnych pismach krobski samorząd starał się skłonić przedsębiorstwo do powrotu na plac budowy. Ten uzależniał wszystko od dopłacenia wspomnianego ponad 1 mln zł.

 - Obecnie nie prowadzimy już negocjacji cenowych w tej sprawie - dodaje Ł. Kubiak. 

Przebudowa rynku w Krobi. Co dalej?

Obecnie gmina będzie dążyła do inwentaryzacji inwestycji przez wykonawcę. W następnym etapie zostanie przeprowadzona procedura zamówień publicznych. W jakim trybie: czy na przykład przetargu, zamówienia z wolnej ręki lub dialogu konkurencyjnego, decyzja, co do tego jeszcze nie zapadła. 

- Ale tak jak zawsze powtarzam: wszystko odbędzie się zgodnie z przepisami prawa - podpowiada podpowiada burmistrz Krobi.

KLIKNIJ, żeby ZOBACZYĆ FOTOREPORTAŻ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy