Reklama

Gdzie w powiecie gostyńskim można znaleźć Kwalifikowanego Dostawcę Węgla? Sprawdziliśmy na liście PGG

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdęcie poglądowe - Adobe Stock

Gdzie w powiecie gostyńskim można znaleźć Kwalifikowanego Dostawcę Węgla? Sprawdziliśmy na liście PGG - Zdjęcie główne

foto Zdęcie poglądowe - Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęły się wypłaty 3000 zł dodatku węglowego. Zapewne wielu od razu ruszy do składów węgla, aby kupić jak najwięcej opału na zimę. Można to zrobić m.in. poprzez sklep Polskiej Grupy Górniczej S.A., która dowozi „czarne złoto” do Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Sprawdziliśmy: w promieniu kilkudziesięciu kilometrów jest tylko jeden KDW. - Widzę, że sporej grupie udaje się kupić węgiel przez Internet - mówi Artur Rataj z Pogorzeli.

Gdzie jest najbliższy Kwalifikowany Dostawca Węgla? Biorą za dowóz do domu lub zworkowanie

Firma PPHU RATBET od niedawna funkcjonuje jako Kwalifikowany Dostawca Węgla. Wcześniej przedsiębiorstwo zajmowało się bezpośrednią sprzedażą węgla dostarczanego z polskich kopalń. Jednakże, jak wiadomo, po wypowiedzeniu przez Polską Grupę Górniczą umów z autoryzowanymi punktami sprzedaży, dotychczasowe składy węgla, które nie mają już dostępu do polskiego surowca zaczęły sprzedawać tylko ten importowany albo zmieniły profil działalności zajmując się wyłącznie transportem surowca z kopalń do klienta.

Trzecia opcja to zostanie Kwalifikowanym Dostawcą Węgla (jest ich ponad 70 w całym kraju), takim jak firma Artura Rataja.

- Jeżeli chodzi o zakup węgla to niestety nie handlujemy na ten moment. Handlowaliśmy wcześniej, ale obecnie jesteśmy czymś w rodzaju podwykonawcy kopalni. Zbieramy zamówienia z Internetu, składane w naszym powiecie, a także w krotoszyńskim, rawickim i jarocińskim. Przywozimy surowiec na plac w Pogorzeli, a klient odbiera sobie węgiel zakupiony w PGG. U nas nie płaci się ani złotówki, ewentualnie za usługi, jeżeli mamy komuś dowieźć do domu lub zworkować surowiec - tłumaczy właściciel PPHU RATBET z Pogorzeli.

KLIKNIJ w GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ REPORTAŻ

wyplaty-dodatku-weglowego-w-powiecie-gostynskim-kiedy-gminy-zaczna-wyplacac-pieniadze-na-opal

Gdzie jest najbliższy Kwalifikowany Dostawca Węgla? PGG zmniejszyła limity

Jako KDW firma uczestniczyła dotychczas w trzech sesjach sprzedażowych (przypomnijmy węgiel w e-sklepie PGG można kupić tylko dwa raz w tygodniu, we wtorki i czwartki po godz. 16.00, aż do wyczerpania zapasów).

- Na razie braliśmy udział w sesjach w zeszły wtorek, czwartek i ostatni wtorek i na tę chwilę jesteśmy przez kopalnię zablokowani, gdyż przekroczyliśmy limit. My też mamy ograniczone moce przerobowe, teraz musimy rozwieść towar. Od 1 października będziemy na nowo aktywni i klienci będą mogli zamawiać. Ale widzę, że sporej grupie udaje się kupić węgiel przez Internet - dodaje A. Rataj.

TUTAJ link do sklepu PGG.

Gdzie jest najbliższy Kwalifikowany Dostawca Węgla? Ile trzeba zapłacić za dowóz węgla do KDW i domu?

W związku z ogromnym zainteresowaniem towarem sprzedawanym w sklepie internetowym, „w celu umożliwienia dokonywania zakupów dla jak największej grupy klientów” Polska Grupa Górnicza S.A. wprowadziła limity zakupu węgla. Początkowo, gdy wystartował e-sklep było to 5 ton surowca. Od końca sierpnia jednorazowy limit zakupowy wynosi 3 tony węgla luzem lub 1 tonę węgla konfekcjonowanego (zapakowanego i ułożonego na paletach), raz na 12 miesięcy (dotyczy łącznie wszystkich nabytych przez klienta asortymentów dostępnych w sklepie).

A jak kształtują się koszty transportu węgla zakupionego w PGG?

- Za transport do Pogorzeli kopalnia pobiera opłatę wynoszącą niecałe 600 złotych za 3 tony węgla, czyli 200 zł za tonę. Natomiast u nas dowóz do domu klienta zależy od odległości. Mamy „widełki”: na początku co 5, później, co 10 kilometrów, żeby to było w miarę sprawiedliwe dla każdego. Przykładowo, za transport 3 ton węgla do Krobi [20 km od KDW Pogorzela - przyp. red] myślę, że zmieścilibyśmy się z opłatą w granicach 300 do 350 zł - informuje Kwalifikowany Dostawca Węgla w Pogorzeli.

Zapytany, czy sądzi, że teraz, gdy zaczynają się wypłaty dodatku węglowego, zainteresowanie jego usługami będzie większe, odpowiada:

- Myślę, że tak.

tegoroczne-probne-matury-w-gostynskim-liceum-zapadna-na-dlugo-w-pamieci-uczniow-na-samo-wspomnienie-zaczna-kaszlec

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy