Reklama

Wypłaty dodatku węglowego w powiecie gostyńskim. Do gmin trafiły miliony złotych na opał

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Wypłaty dodatku węglowego w powiecie gostyńskim. Do gmin trafiły miliony złotych na opał - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie w najbliższych dniach, a niewykluczone, że już od wtorku, 27 września 2022 roku w gminach powiatu gostyńskiego powinny zacząć się wypłaty dodatku węglowego, który został przez rząd przelany na konta samorządów. Gminy są jeszcze w trakcie weryfikowania wniosków, które od połowy sierpnia mieliśmy prawo złożyć w miejscowych OPS-ach.

Wypłaty dodatku węglowego. Pieniądze są już w rękach samorządów

Jak pisaliśmy kilka dni temu, po tygodniach oczekiwań samorządy, także z powiatu gostyńskiego, otrzymały od rządu pieniądze na wypłaty dodatku węglowego - więcej dowiesz się KLIKAJĄC W OBRAZEK PONIŻEJ. W sumie na konta naszych gmin wpłynęło około 20.000.000 zł.

Które wnioski o wypłatę dodatku węglowego nie zostaną rozpatrzone?

Wypłaty dodatku węglowego. Będą weryfikowali i przesyłali pieniądze

- Myślę, że od środy, maksymalnie od czwartku będą dokonywane wypłaty. Oczywiście po weryfikacji, ponieważ nie ukrywam, że w przypadku kilkuset wniosków gospodarstwa domowe zostały podzielone, to znaczy na jeden adres przypada kilka gospodarstw, a jak wiemy, według nowej ustawy tylko jedno gospodarstwo mieszczące się pod jednym adresem może dostać dofinansowanie. Zweryfikujemy to prawdopobnie w ten sposób, że będziemy wzywali osoby do złożenia wyjaśnień. Reszta wnioskodawców, ta która nie budzi wątpliwości, będzie otrzymywała pieniądze na bieżąco - mówi Karol Jasiak, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu.

Zapotrzebowanie na pieniądze na wypłaty dodatku węglowego, jakie gostyńskki OPS złożył na podstawie liczby wstępnie złożonych wniosków to 9.000.000 złotych.

- Myślę, że liczba wniosków spadnie. Na dzień dzisiejszy zostało złożonych 3400 i ciągle spływają - dziennie około 20-30. Na razie nie potrafię powiedzieć ile wniosków będzie negatywnie rozpatrzonych, ale przypuszczamy, że może to być w granicach 300-400 - dodaje kierownik MGOPS w Gostyniu.

Jeszcze wcześniej niż w Gostyniu rozpoczęcie wypłat planuje krobski samorząd. Specjalnie w tym celu przyspieszono sesję Rady Miejskiej w Krobi (26 września), aby przyjąć pieniądze do gminnego budżetu.

 - Niezwłocznie, począwszy od wtorku 27 września, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi rozpocznie wypłatę pierwszych świadczeń dla mieszkańców - czytamy w komunikacie umieszczonym na proflu facebookowym samorządu.

W zeszłym tygodniu posiedzenie radnych odbyło się już w Pogorzeli. W najbliższy wtorek obradować będzie poniecka rada miejska. Można zatem liczyć, że większość samorządów do końca tygodnia, jeżeli nie w najbliższych dniach, zacznie wypłacać dodatek węglowy swoim mieszkańcom.

KLIKNIJ w GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ REPORTAŻ

„Godziny czarnkowe” w polskich szkołach. Komu to potrzebne?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy