Reklama

Finał "Szlachetnej Paczki" już za tydzień! W Gostyniu nadal są 2 niezaopiekowane rodziny [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: ndz, 5 gru 2021 14:01
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock/ fotomontaż: M. Mostowy

Finał "Szlachetnej Paczki" już za tydzień! W Gostyniu nadal są 2 niezaopiekowane rodziny [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

I Ty zostań wolnotariuszem! | foto Adobe Stock/ fotomontaż: M. Mostowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolnotariusza. Może to jest właśnie ta chwila by dołączyć do grona ludzi wielkiego serca? W powiecie gostyńskim nadal mamy dwie rodziny wytypowane przez „Szlachetną Paczkę”, które potrzebują pomocy

Reklama

Do grudniowego finału corocznej akcji „Szlachetnej Paczki” zostało naprawdę niewiele czasu. Wolnotariusze  z powiatu gostyńskiego dwoją się i troją w poszukiwaniu darczyńców. Nikt nie może zostać bez pomocy!

- Nasza ekipa 23 wolontariuszy odwiedziła w tym roku 80 rodzin, które zostały wskazane przez innych - mówi Aldona Majchrzak, koordynatorka regionalna akcji w Wielkopolsce. -Wśród nich - biorąc pod uwagę kryterium dochodowe, ale też ideę mądrej pomocy -  postanowiliśmy wesprzeć 49 rodzin. 47 ma już swoich Darczyńców- dla 2 (tych które odwiedziliśmy w ostatnich dniach) nadal takich bohaterów poszukujemy!- podkreśla.

Poniżej przedstawiamy pokrótce te dwie rodziny, dla których nadal brakuje symbolicznych „szlachetnych paczek”. Pamiętajmy, że to są zweryfikowane przypadki, rodziny, które naprawdę potrzebują naszej  pomocy. A kiedy, jak nie teraz, w ten przedświąteczny czas, powinniśmy otworzyć się na potrzeby innych?

Choroba męża uderzyła w całą rodzinę

Pierwszą rodziną wytypowana przez gostyńska ekipę "Szlachetnej Paczki" jest wielodzietna rodzina pani Zofii* Tworzy ją  35- letnia matka trojga dzieci (synowie mają 5, 9 i 12 lat) wraz z niepełnosprawnym mężem. Pani Zofia kiedyś była szczęśliwa, a jej rodzinie wiodło się dobrze. Zajmowała się trójką dzieci, a jej mąż pracował. Pan Karol miał własną działalność, jego pensja zaspokajała potrzeby całej rodziny, dlatego żona mogła skupić się na prowadzeniu domu.

- Problemy zaczęły się dwa lata temu, kiedy usłyszeli diagnozę - nowotwór. Mąż pani Zofii przeszedł poważną operację, po której do dziś ma niesprawną rękę. Choroba zmusiła go do zamknięcia firmy, jedynego źródła utrzymania domowników i poważnie wpłynęła na ich finanse - czytamy na stronie akcji.

Obecnie, rodzina utrzymuje się z renty chorobowej i przyznanych zasiłków oraz świadczenia 500+ (łącznie 4038 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz leczenia pana Karola w kwocie ponad 2060 zł, na życie pozostaje jedynie 395 zł na osobę.

3 kluczowe potrzeby: pralko-suszarka, żywność trwała, środki czystości.

Została sama z trójką dzieci

Drugą rodzinę tworzy pani Alina*, 40 - letnia wdowa z 3 dzieci, 18-letnią córką, 16-letni synem i malutką, 1,5- roczna córeczką. Jeszcze do niedawna, pani Alina, pan Wojciech i ich dzieci, mieli szczęśliwy, kochający dom.

- Rodzina wiodła spokojne życie, aż do chwili, kiedy kobieta dostała wiadomość o nagłej śmierci męża. W jednej chwili, jej cały świat się załamał. Ból, jaki otacza rodzinę jest niewyobrażalny, nie potrafią spojrzeć w przyszłość, w której zabraknie ukochanego męża i ojca - czytamy na stronie akcji.

Pani Alina wraz z dziećmi zostali pozbawieni najważniejszej osoby, która dawała im poczucie miłości i stabilności. Bez dodatkowego źródła utrzymania, kobiecie ciężko jest związać koniec z końcem. Rodzina utrzymuje się teraz z jej pensji i zasiłku rodzinnego oraz świadczenia 500+. Przychód rodziny to obecnie 4370 zł. Po opłaceniu rachunków o łącznej kwocie 2885 zł, na jedną osobę miesięcznie pozostaje 371 zł. To zdecydowanie za mało, aby zapewnić godny byt sobie i dzieciom.

3 kluczowe potrzeby: pralka, żywność, środki czystości.

I Ty zostań wolnotariuszem!

Jak widać, obie rodziny popadły w kłopoty finansowe, a wręcz - nazwijmy to wprost - w biedę, z przyczyn zupełnie od nich niezależnych. To dorośli, którzy potrzebują wsparcia. To dzieci, które mają prawo do normalnego dzieciństwa, jak wszystkie inne. Czy znajdą się ludzie dobrej woli, którzy pojedynczo lub w grupie zapewnią tym rodzinom odrobinę magii w najbliższe Święta?

- Weekend Cudów już za tydzień 11-12 grudnia więc czas działa na nas bardzo stresowo. To są naprawdę rodziny, które zasługują na to, aby ktoś podał im teraz rękę- potrzebują wsparcia!- apeluje A. Majchrzak, koordynatorka „Szlachetnej Paczki”  m.in. na powiat gostyński.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza całej ekipie „Szlachetna Paczka Powiat Gostyński” oraz pozostałym wolnotariuszom z innych akcji w powiecie życzymy wszystkiego dobrego i satysfakcji z ich wspaniałej pracy na rzecz innych ludzi!

Czego potrzebują wolontariusze z Fundacji Wolne Miejsce, którzy organizują wigilię dla samotnych? PATRZ TUTAJ

* imiona zmienione 

 

AKTUALIZACJA [5.12.21, GODZ.16.54]

Już tylko rodzina pani Zofii z niepełnosprawnym mężem czeka na darczyńców!!! 

Jesteście wielcy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy