Reklama

Wybieramy Wolontariusza Roku 2021 powiatu gostyńskiego. Jak zgłaszać kandydatów?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Z. Pacanowski

 Wybieramy Wolontariusza Roku 2021 powiatu gostyńskiego. Jak zgłaszać kandydatów? - Zdjęcie główne

Wybieramy Wolontariusza Roku 2021 Powiatu Gostyńskiego | foto fotomontaż Z. Pacanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Po raz kolejny nagrodzeni zostaną wyróżniający się społecznicy w powiecie gostyńskim. Nagroda tradycyjnie przyznawana będzie w pięciu kategoriach. Znasz kandydata na „Edmunda 2021”? Możesz zgłosić jego kandydaturę.

Niosą pomoc dobrowolnie i bez wynagrodzenia, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać między innymi w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach i schroniskach dla zwierząt. Pracują w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, sportu i wielu innych. To wolontariusze. Współczesnych naśladowców Edmunda Bojanowskiego mamy również wokół nas. Po raz kolejny takich ludzi poszukuje powiat gostyński, w ramach plebiscytu na Wolontariusza Roku 2021.  

To osoby bezinteresowne, pomocne, pracujące na rzecz dobra wspólnego - taki właśnie powinien być współczesny naśladowca Edmunda Bojanowskiego. Kandydatury społeczników w pięciu kategoriach (wolontariat indywidualny, młodzieżowy, grupowy, biznes społecznie odpowiedzialny i  wydarzenie roku) zgłaszać można do 18 listopada 2021 roku. Laureaci wyłonieni zostaną podczas gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 6 grudnia.

Starostwo Powiatowe w Gostyniu, jako roganizator konkursu przypomina, że celem plebiscytu jest promocja działań społecznych podejmowanych przez mieszkańców powiatu gostyńskiego, którzy swoją postawą przywołują wspomnienie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Błogosławiony w swoim życiu wielokrotnie inicjował i prowadził działalność pomocową i charytatywną. Podejmował także działania na rzecz wzmocnienia polskości i ocalenia tradycji narodowej oraz gromadził skarby kultury ludowej. Te działania doskonale wpisują się w idee współczesnego wolontariatu.

Po raz kolejny nagrodzeni zostaną wyróżniający się społecznicy w powiecie gostyńskim. Nagroda tradycyjnie przyznawana będzie w pięciu kategoriach. Kapituła konkursowa spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoni wolontariusza indywidualnego, wykazującego się wyjątkową aktywnością w realizacji działań społecznych. 

Statuetka trafi też do wolontariusza młodzieżowego – w tej kategorii poszukiwane są osoby niepełnoletniej, pracującej na rzecz swojego środowiska indywidualnie lub w grupie. 

„Edmunda 2021” otrzyma też zespół osób wspólnie realizujący pomysły – w kategorii wolontariat grupowy.  

Ponadto corocznie nagroda trafia do przedsiębiorcy, który w swoich działaniach kieruje się społeczną odpowiedzialnością i wspiera aktywność mieszkańców. 

Uhonorowany zostanie także organizator, inicjator najciekawszego przedsięwzięcia minionego roku. 

Znasz kandydata na „Edmunda 2021”? Masz okazję zgłosić jego kandydaturę. Zgłoszenia kandydata na Wolontariusza Roku może dokonać osoba fizyczna, pełnoletnia, a także przedstawiciel organizacji pozarządowej, instytucji lub przedstawiciel podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą.

Można to zrobić za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.powiat.gostyn.pl. Plebiscyt potrwa do 18 listopada 2021 roku. Następnie jury powołane przez starostę gostyńskiego wyłoni pięciu laureatów. Ich nazwiska poznamy podczas Gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 6 grudnia.

TUTAJ formularz zgłoszeniowy:

Regulamin konkursu, któego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Gostyniu TUTAJ

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy