Reklama

Droga z Pępowa na Gostyń zamknięta!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska/fotomontaż M. Mostowy

Droga z Pępowa na Gostyń zamknięta! - Zdjęcie główne

Tą drogą długo nie przejedziemy | foto Agnieszka Andrzejewska/fotomontaż M. Mostowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w poniedziałek, 13 grudnia nie przejedziemy drogą powiatową z Pępowa na Gostyń, przez Siedlec. I to jest, wbrew pozorom, bardzo dobra informacja. Rusza przebudowa tego newralicznego odcinka.

O potrzebie przebudowy drogi powiatowej nr 4907P z Pępowa do Gostynia - na odcinku do Siedlca - pisaliśmy nie raz, ostatnio chociażby TUTAJ. Po ogłoszonym przetargu okazało się, że najtańsza z ofert i tak przekracza grubo, bo aż o 1,5 miliona zabezpieczone fundusze. Zapanowała konsternacja, pojawiła się groźba zaniechania inwestycji, a tym samym utraty najwyższego w historii powiatu dofinansowania w kwocie 3,6 miliona złotych. 

Przetrag nieudany, zrezygnują z inwestycji?

- Nie ma takiej możliwości - podkreślił niedawno Grzegorz Matuszak, wójt Pępowa. -  To wprawdzie droga powiatowa i inwestycja powiatu gostyńskiego, jednak dla naszej gminy ta droga ma bardzo duże znaczenie. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo kierowców, ale i chociażby umożliwienie dojazdu do Siedlca rowerzystom.

Jak podkreślił, ta droga teraz nie spełnia żadnych norm i pozostawienie tematu niczego by nie rozwiązało. Wybrali więc najtańszą ofertę na 8 mln 800 tys. a różnicę ponad 1,5 mln pomiędzy zabezpieczonymi środkami wraz z dotacją a ceną rzeczywistą podzielili solidarnie pół na pół z powiatem.

- Na radzie gminy ustaliliśmy, że Pępowo wesprze powiat kwotą wyższą od wcześniej deklarowanej, łącznie 2 mln 664 tys.- potwierdził -  Takie są czasy, już taniej nie będzie. 

Prace jednak ruszają 

Dzieki porozumieniu między powiatem a gminą, inwestycja dojdzie do skutku. Do przedsięwzięcia pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 4907P Siedlec – Pępowo wraz z budową ciągu pieszo - rowerowego" wybrano ofertę lokalnej firmy. Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń Sp. z o.o. poinformowało, że od dnia 13.12.2021 r. rozpoczyna roboty drogowe na w/w budowie. Jednocześnie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej nr 4907P Siedlec – Pępowo zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu nr KD.DR.7120.429.2021.

 

Ruch będzie się odbywał wyznaczonymi objazdami zgodnie z rysunkiem powyżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy