Reklama

Czy droga na Siedlec powstanie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

Czy droga na Siedlec powstanie?  - Zdjęcie główne

Plany są, przetarg był... i co dalej? | foto Agnieszka Andrzejewska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O potrzebie modernizacji drogi powiatowej z Pępowa do Siedlec przekonywać nikogo nie trzeba. Powstał projekt, przyznano największe w historii powiatu dofinansowanie, ogłoszono przetarg. I w tym momencie optymizm się kończy. Co poszło nie tak?

Pod koniec września relacjonowaliśmy TUTAJ robocze spotkanie władz powiatu i gminy Pępowo w sprawie przebudowy drogi Pępowo – Siedlec. Inwestycję szacowano na kwotę ponad 7 milionów z dofinansowaniem z budżetu państwa na poziomie około 3,6 miliona.

- W wyznaczonym terminie wpłynęły trzy oferty na realizację zadania pn.: ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 4907P Siedlec – Pępowo wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego" – potwierdza Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Jak się okazało, zaproponowane w ptrzetargu oferty znacznie przekroczyły zabezpieczone ne ten cel fundusze. 

Wykaz ofert:

  • FUH SOB-BRUK Adam Sobiech Kościan

10 031 695,98 zł

okres udzielonej gwarancji 72 miesiące

  • Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD" Gostyń

8 847 221,63 zł

okres udzielonej gwarancji 60 miesięcy

  • STRABAG Sp. z o.o., Pruszków

9 989 433,84 zł

okres udzielonej gwarancji 60 miesięcy

 

Jak zapewnia pracownica Starostwa, obecnie trwa postępowanie dotyczące badania poprawności złożonych ofert. Najniższa zaproponowana cena (8 847 221,63 zł brutto) przewyższa kwotę zarezerwowaną w budżecie (7 257 223,04 zł brutto) o ponad 1,5 miliona. Skąd taka rozbieżność?

- Może to być spowodowane rosnącymi cenami na rynku. Zarząd powiatu będzie analizował możliwości przeprowadzenia tej inwestycji – podkreśla J. Jakubiak.

Czy to oznacza, że może nie dojść w ogóle do realizacji przedsięwzięcia? Na szczęście nie. Uzyskaliśmy zapewnienie, że na chwilę obecną nie brana jest pod uwagę rezygnacja z zadania lub ogłaszanie nowego przetargu. Niezależnie od przejściowych, miejmy nadzieję, problemów z wyłonieniem najkorzystniejszej oferty, powiat musi dopilnować terminów uzyskania 50 % dopłaty z Urzędu Wojewódzkiego.

- Czekamy także na podpisanie umowy z Wojewodą Wielkopolskim i przekazanie dofinansowania w wysokości ponad 3,6 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych – dodaje urzędniczka z gostyńskiego Starostwa.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy