Reklama

Polski ład: Pępowo dostanie na kulturę i rekreację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Polski ład: Pępowo dostanie na kulturę i rekreację - Zdjęcie główne

Odrestaurują m.in. budynek "Szpitaliku". | foto Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach promes inwestycyjnych z Rządowego Funduszu Polski Ład wszystkie 7 gmin powiatu gostyńskiego coś dostana, jedne więcej, drugie mniej. Gmina Pępowo nie ma chyba co narzekać, jej projekty „wyceniono” na 10 100 000 złotych.

Pępowo napisało wnioski warte prawie 20 milionów, na razie dostaną 10.  Samoprządowcy mogą być chyba zadowoleni, choć nie zamierzaja osiąść na laurach. 

Powalczą o największe pieniądze

- Z trzech złożonych w lipcu wniosków otrzymaliśmy środki na dwa zadania w łącznej kwocie 10 100 000 złotych – potwierdza Grzegorz Matuszak, wójt gminy Pępowo. - Szkoda, że nie udało się otrzymać dofinansowania na nasz największy wniosek, który opiewał na kwotę ponad 9 mln złotych a dotyczył budowy kanalizacji deszczowej, dróg i chodników na nowym osiedlu w Pępowie, na ulicach Wiejskiej, Ogrodowej i Rolniczej oraz Konarzewskich.

Podkreślił jednak, że spróbują złożyć skorygowany wniosek w kolejnym naborze, który ma się odbyć na przełomie listopada i grudnia.

Będzie też biblioteka

Pierwsze zatwierdzone dofinansowanie dotyczy rewitalizacji centrum Pępowa wraz z budową biblioteki publicznej, infrastrukturą towarzyszącą oraz odrestaurowaniem budynku „Szpitalik”. Inwestycja swym zakresem obejmie budowę budynku biblioteki publicznej wraz z punktem informacji turystycznej, budowę 6 pawilonów handlowo – usługowych, renowację budynku Szpitalika . Zostanie przeprowadzona renowacja tego budynku komunalnego. Zadanie przewiduje również w swoim zakresie odnowienie pomnika Powstańców Wlkp. oraz urządzenie przy nim terenów zieleni z małą architekturą. Kwota dofinansowania to 5.900,000 zł. Udział własny gminy to 1 100 000 złotych.

Turystycznie i rekreacyjnie

Drugie zadanie dotyczy rewitalizacji i  modernizacji przyrodniczej stawów w Pępowie wraz z budową infrastruktury turystycznej. Inwestycja obejmie swym zakresem odmulenie i wyczyszczenie stawów tj. popularnej w Pępowie Bażantarni oraz stawów w sąsiedztwie Pępowskiego Pałacu tzw. Grodziska stożkowatego z XIII w. W projekcie jest też wykonanie elementów małej infrastruktury (platforma widokowa), ścieżka dydaktyczna oraz wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowa łączącej Bażantarnię z istniejącą stanicą rowerową. W ramach zadania planuje się również przeprowadzenie remontu nawierzchni ulicy Parkowej wraz z wymianą oświetlenia i zamontowaniem elementów małej architektury. Kwota dofinansowania wynosi 4.200.000 złotych, a udział gminy w tym zadaniu to 800 000 złotych.

- Obecnie podjęliśmy działania związane z opracowaniem planów funkcjonalno użytkowych dla zaplanowanych inwestycji, tak aby najpóźniej w kwietniu roku przyszłego ogłosić przetarg i wybrać wykonawcę – wyjaśnia włodarz Pępowa. - Program nie wprowadza ograniczeń w czasie realizacji inwestycji w związku z dynamiczną sytuacją na rynku inwestycyjnym, wiele zależeć będzie od rozstrzygnięć przetargowych i możliwości finansowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy