Reklama

Dopłacą 1,7 miliona złotych. Aleją Niepodległości w Gostyniu pojedziemy za kilka tygodni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Gostyń podpisała aneks do umowy z wykonawcą drogi łączącej ulice Leszczyńską i Górną. Przedsiębiorstwo z Kościana otrzymało zgodę na przedłużenie terminu wykonania zadania, zdecydowano też o dopłaceniu do inwestycji.

Budowa łącznika w Gostyniu - gmina dopłaci, ale firma wykona dodatkowe prace

Trwają prace przy budowie łącznika ulicy Podgórnej z ul. Leszczyńską. We wtorek, 27 września firma Infrakom rozpoczęła prace przy układaniu asfaltowej nawierzchni jezdni od strony ul. Leszczyńskiej w kierunku Brzezia. Asfalt układany jest także na ścieżkach rowerowych.

W czwartek, 29 września mija pierwotny termin zakończenia budowy drogi. Tego dnia gmina Gostyń podpisała z firmą aneks do umowy na realizację zadania. Firma wykona prace dodatkowe, a samorząd wyraził zgodę na waloryzację kosztów zadania, dopłacając 1,7 mln zł (po analizie kosztów zewnętrznej firmy). Aneks zakłada, że wszystkie prace zostaną zakończone w listopadzie 2022 roku.

- Dzisiaj podpisaliśmy aneks do umowy na budowę al. Niepodległości. Od kilku dni na łączniku układana jest nawierzchnia asfaltowa, do tego dzisiejsze podpisy złożone przeze mnie i firmę Infrakom pod aneksem do umowy dają gwarancję, że inwestycja będzie zakończona w ciągu najbliższych tygodni – komentuje Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia.

Włodarz gostyńskiej gminy zapewnia, że samorządowcy są w pełni świadomi problemów na rynku budowlanym. I w trosce o jak najszybsze zakończenie inwestycji oraz bezpieczeństwo uzyskanego rządowego dofinansowania, zdecydowali się pozytywnie rozpatrzyć wniosek firmy o waloryzację kosztów zadania.

- Dzięki takiej strategii dziś prace idą pełną parą, a za kilka tygodni wszyscy będziemy mogli pojechać nową drogą – deklaruje burmistrz Gostynia.

Na dokończenie łącznika w Gostyniu firma chciała 3,5 mln zł, dostali znacznie mniej

Kościańska firma Infrakom wnioskowała o 3,5 mln zł dopłaty. Roszczenia zostały spełnione w połowie, jednak pezes firmy Infrakom jest nastawiony optymistycznie.

– Podpisaliśmy aneks terminowy i kwotowy. Prace, razem z robotami dodatkowymi, zostaną wykonane do końca listopada i zrobimy to w kwocie, jaką dopłaciła gmina – zapewnił prezes Krzysztof Kluczyk.

Warto przypomnieć, że kosztorys zakładał, iż na inwestycję gmina będzie musiała wydać blisko 30 mln zł. Burmistrz ogłosił przetarg w bardzo korzystnym momencie. Cena zaproponowana przez firmę za wykonanie inwestycji wyniosła blisko 15 mln zł – PISZEMY TUTAJ. 

- Dzisiejszy aneks pozwala nam wybudować drogę kilkanaście milionów taniej niż zakładał kosztorys - zwraca uwagę Jerzy Kulak.

Na ostatniej sesji radni Rady Miejskiej w Gostyniu zdecydowali także, że nowa droga będzie nosić nazwę aleja Niepodległości. Przypomnijmy, że aleja będzie miała ponad 1,6 km długości, wzdłuż niej wybudowane zostaną ścieżki rowerowe. Inwestycja otrzymała także najwyższe w historii Gostynia dofinansowanie zewnętrzne w kwocie ponad 7 mln zł. To największa inwestycja drogowa, jaką kiedykolwiek realizował gostyński samorząd.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy