Biegali w Karcu (galeria)

Biegali w Karcu (galeria) - Zdjęcie główne

Wiadomości

Monika Iwanow z Wrocławia została Pierwszą Damą Nordic Walking 2012 podczas Biegu Wiosny w Karcu. - Marsz z kijkami daje wiele satysfakcji i jest doskonałym motywatorem - stwierdziła pani Monika już na mecie. Tegoroczny Bieg Wiosny wygrał Bogdan Paluszkiewicz. Impreza odbywała się pod hasłem „Zadbaj o swój organizm”. W minioną niedzielę, w lesie w Karcu znalazło się wiele osób, które postanowiły zrobić coś pożytecznego dla zdrowia. Jako pierwsze na trasę o długości 3,5 km wyruszyły kobiety, maszerując z kijkami. Po 10 minutach na szlaku znaleźli się pozostali uczestnicy biegu: dzieci, rodzice, ciosie, wujowie i dziadkowie - kto tylko chciał. Na mecie czekały na nich uczennice ZSPiG z medalami. A dla pań rywalizujących w nordic walking przygotowano róże. Jako pierwsza otrzymała ją Monika Iwanow. Na metę dotarła z uśmiechem, bez śladów zmęczenia. Przyznała później, że do Karca z przyjemnością przyjeżdża dwa razy w roku, specjalnie po to, aby wziąć udział w biegu. Nie było dla nikogo niespodzianką, że rywalizację w Biegu Wiosny wygrał Bogdan Paluszkiewicz. Jest nauczycielem wychowania fizycznego, a poza tym jogging to jego hobby. Trasę pokonał w czasie 13 minut i 46 sekund. Po zakończeniu biegu na placu przed leśniczówką odbył się piknik. Dzieci mogły wziąć udział w sportowych rozgrywkach. Przygotowano stoiska z napojami i kawą. Nie zabrakło muzyki. Później rozpalono ognisko, przy którym smakosze piekli kiełbaski.(AgFa)