reklama

Akcja straży pożarnej w Borku Wlkp. Wezwano pomoc do zatrucia czadem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fb OSP Borek Wlkp.

Akcja straży pożarnej w Borku Wlkp. Wezwano pomoc do zatrucia czadem - Zdjęcie główne

Borek Wlkp. Państwowa straż pożarna i OSP Borek Wlkp. udzielali pomocy przy zatruciu czadem | foto fb OSP Borek Wlkp.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościCo roku, w sezonie jesienno-zimowym, mamy przypadki zatruć dwutlenkiem węgla. Z tego powodu również w niedzielne popołudnie straż pożarna pracowała w Borku Wlkp. Poszkodowana osoba pojechała do szpitala.
reklama

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu otrzymali zgłoszenie 18 grudnia 2022r., około godz. 16.00. Z informacji, jakie uzyskał dyżurny wynikało, że chodzi o zatrucie tlenkiem węgla. Strażacy byli wzywani do Borku Wlkp., do osoby przebywającej w budynku jednorodzinnym. 

Ze zgłoszenia można było się dowiedzieć, że potrzebujący pomocy wyszedł poza budynek mieszkalny.

reklama

Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z OSP Borek Wlkp. oraz 2 zastępy z JRG Gostyń. Wezwano pogotowie. U osoby mieszkającej w  domu jednorodzinnym, stwierdzono objawy zatrucia.

- Zaopiekował się nią zespół ratownictwa medycznego i przewiózł do szpitala w Śremie - mówi dyżurny w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Strażacy chcieli dokonać pomiaru stężenia tlenku węgla, jednak nie było to możliwe.

- Przed przybyciem pierwszej straży pomieszczenia były przewietrzone i urządzenia nie wykryły, jakie mogło być stężenie tlenku węgla - wyjaśnia dyżurny KP PSP w Gostyniu. - Strażacy specjalnie pozostawili piec wyłączony z użytkowania, żeby fachowcy dokonali przeglądu, żeby go sprawdzili - dodaje strażak. 

reklama

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy w mieszkaniach i domach intensywnie są eksploatowane urządzenia grzewcze, elektryczne i gazowe. Niestety, co roku zbiera on również tragiczne żniwo. Mieszkańca Borku udało się uratować, ale bywa, że pomoc dociera za późno. Strażacy apelują, nie tylko o regularną kontrolę przewodów kominowych, wentylacyjnych oraz urządzeń służących do ogrzewania domów i mieszkań. Proszą również o instalację czujek: tlenku węgla oraz dymu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama