Reklama

Akcja "prędkość" wyhamowała ponad 50 kierowców

Opublikowano: wt, 17 sie 2021 20:54
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Akcja "prędkość" wyhamowała ponad 50 kierowców - Zdjęcie główne

Policyjna akcja zakończona wieloma mandatami | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamiennie, bo w piątek 13 (sierpnia) na terenie powiatu gostyńskiego przeprowadzono kontrole pomiaru prędkości pojazdów poruszających sie po gostyńskich drogach.

Po raz kolejny w tym roku gostyńscy policjanci przeprowadzili akcję "prędkość"

- Działania  policji były prowadzone w piątek oraz w niedzielę od godziny 14:00 – relacjonuje aspirant sztabowy Monika Curyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. -  Brało w nich udział łącznie 10 funkcjonariuszy, którzy podczas akcji „prędkość” skontrolowali 72 pojazdy – dodała. Policjanci ujawnili 58 wykroczeń,  z czego 52 to przekroczenia dozwolonej prędkości. - Podczas działań zostało ukaranych 53 kierowców mandatami karnym, zastosowano 4 pouczenia oraz skierowano jeden wniosek do sądu – wylicza gostyńska policjantka. 

 

Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali także uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, m.in. skupili się na kontrolach trzeźwości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznym przewożeniu dzieci, tym bardziej że sezon wakacyjny w pełni.

Przypomnijmy, już w lipcu rząd przyjął ustawę o ruchu drogowym, która przewiduje m.in.

  • Podwyższenie kwot mandatów oraz wysokości grzywny za wykroczenia popełniane przez kierowców. Za samo przekroczenie prędkości o 30 km/h policjanci będą mogli nałożyć mandat od 15000 do 5000 zł. Niezależnie, czy do wykroczenia doszło na terenie zabudowanym czy poza nim.
  • Piraci drogowi mają dostawać także więcej punktów karnych, nawet do 15 dla wyjątkowo krnąbrnych kierowców. I na „wyzerowanie licznika” trzeba będzie poczekać 2 lata
  • W przepisach uwzględniono również pijanych (lub pod wpływem innych środków odurzających) uczestników ruchu drogowego. Grozi im 2500 zł grzywny lub kara aresztu. 
  • Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu wyniesie nie mniej niż 1,500 złotych. 
  • Natomiast prowadzenie pojazdu bez ważnego prawa jazdy wyceniono na mandat do 1000 zł, karę ograniczenia wolności lub areszt.
Wejście w życie nowych przepisów zaplanowano na 1 grudnia 2021 r. Czy zwiększone kary i mandaty zmienią nawyki polskich kierowców? Zobaczymy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy