Reklama

XIV Rodzinna Majówka Rowerowa w Poniecu. Około 350 rowerzystów wyruszyło na trasę rajdu z metą w Sarbinowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa w niedzielę, 1 maja 2022 roku do kalendarza imprez w powiecie gostyńskim wróciła poniecka rodzinna majówka rowerowa. Trasa XIV już edycji rajdu liczyła 17 kilometrów, który tradycyjnie wyruszył spod Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

Reklama

Część rowerzystów w rajdzie rowerowym w Poniecu brała udział kolejny raz

Uczestnicy XIV Rodzinnej Majówki Rowerowej wyruszyli o godzinie 10.00, aby przejechać z Ponieca przez Drzewce, Rokosowo, Pudliszki do Sarbinowa na miejscowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy wybudowanej w 2021 roku świetlicy wiejskiej.

Jednymi z uczestników majówki rowerowej byli Lidka, Natalia, Marcin, Piotrek, Ania i Krzysztof z Sowin, którzy trzeci lub czwarty raz (nie ma co do tego zgody wśród miłośników jednośladów) wsiedli na rowery właśnie w ramach tej imprezy.

- Trasa była przyjemna, nie jechaliśmy przez las czy jakieś piaski także bardzo nam się podobało - mówią rowerzyści. 

Po pandemii ludzie wrócili na rowery

W sumie w XIV Rodzinnej Majówce Rowerowej udział wzięło 350 osób. Nie była to naliczniejsza z dotychczasowych rodzinnych ponieckich majówek rowerowych. 

- Podczas rowerówki, która prowadziła szlakiem Powstańców Wielkopolskich było ponad 400 osób, ale i tak dzisiejsza frekwencja była bardzo wysoka. Mieliśmy dwa lata przerwy związanej z COVID-em, ale widzę, że po pandemi ludzie wrócili i imprezę na pewno będziemy kontynuować. Przy tej pogodzie myślę, że zapisałoby się więcej chętnych, niestety termin zapisów musieliśmy ograniczyć ze względów logistycznych - mówi Maciej Malczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. 

W tym roku meta ponieckiej majówki rowerowej była w Sarbinowie. 

- Mamy tutaj piękny, nowo powstały kompleks rerkreacyjny z świetlicą wiejską z całym zapleczem i chcieliśmy go pokazać mieszkańcom gminy Poniec, ale także osobom z zewnątrz, które wzięły udział w rowerówce - tłumaczy M. Malczyk.

Nie mogła uwierzyć, że to ona posiadła szczęśliwy los

Najbardziej wyczekiwanym momentem całego wydarzenia było losowanie nagród, a szczególnie tej głównej - roweru.

Każdy z uczestników XIV Rodzinnej Majówki Rowerowej w Poniecu dzierżył w dłonach los, który otrzymał za udział w rajdzie, podobnie jak posiłek z grilla po dojechaniu na metę.

Szczęśliwym losem okazał się ten z numerem 79 należący do Marii Sobczyk, która nie mogła uwierzyć swojemu szczęściu i nieco nieśmale przyjęła nagrodę z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu Jerzego Kusza oraz dyrektora Macieja Malczyka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy