W Poniecu majówka będzie udana. Piast Poniec liderem klasy okręgowej piłki nożnej

Sport Piast Poniec awansował na pierwsze miejsce w klasie okręgowej. Drużynie Jerzego Radojewskiego pomogła w tym Wisła Borek Wlkp., która pokonała Koronę Wilkowice 2:0.

W 22. kolejce klasy okręgowej doszło do rzadko spotykanej sytuacji. W meczach rozgrywanych w Borku Wielkopolskim i Poniecu zmierzyły się cztery najlepsze obecnie zespoły. Wisła Borek Wielkopolski podejmowała lidera z Wilkowic. Czwarta w tabeli Wisła objęła prowadzenie w 8. minucie meczu. Gola zdobył Patryk Juskowiak. Obrońca Wisły był ojcem zwycięstwa drużyny Tomasza Gawrońskiego. W 71. minucie Patryk Juskowiak ponownie wpisał się na listę strzelców.

W Poniecu drugi w tabeli Piast Poniec podejmował trzeciego Rydzyniaka Rydzyna. Goście po tym meczu mogli wskoczyć na pozycję wicelidera. Po pierwszej połowie znacznie się od tego oddalili, bo gospodarze po golach Piotra Łoskota prowadzili 2:0. W drugiej połowie przyjezdni wrócili do gry. W 52. minucie zdobyli bramkę kontaktową z rzutu karnego. W 65. minucie był już remis. Piłkarze Jerzego Radojewskiego zdołali ten mecz jeszcze wygrać mimo tego, że od 58. minuty grali w dziesiątkę – dwie żółte kartki zobaczył Łukasz Hajduk. Gola na wagę trzech punktów w 66. minucie zdobył Jedrzej Wydmuch.

Coraz wyżej w tabeli jest Dąbroczanka Pępowo. Po 22. kolejce drużyna Tomasza Leciejewskiego awansowała już na siódmą pozycję. To efekt wygranej z MTS Pawłowice aż 4:1. W sobotę beniaminek zanotował czwarty mecz bez porażki. W tych pojedynkach Dąbroczanka zdobyła osiem punktów.

Na jedenastej pozycji jest Sokół Chwałkowo, który mógł w Dębnie Polskim zdobyć trzy punkty. W 39. minucie goście prowadzili już 3 : 0, ale ambitnie grający gospodarze uratowali w tym pojedynku jeden punkt. Pelikan Dębno Polskie – Sokół Chwałkowo 3 : 3.

Wisła Borek Wlkp. - Korona Wilkowice 2:0 (1:0)
1 : 0 - Patryk Juskowiak (8')
2 : 0 – Patryk Juskowiak (71')
Wisła: Wendzonka – Błaszczyk, Juskowiak (90+3' Dopierała), Andrzejczak, Gościniak, Andrzejewski (87' Kędziora), Grzemski, Wyrzykiewicz (80' K. Grzemski), Bruder (63' Kasprzak), Konieczny, Majchrzak (90' Hądzlik)

Pelikan Dębno Polskie – Sokół Chwałkowo 3 : 3 (1:3)
0 : 1 – Dawid Pospiech (18')
0 : 2 – Jarosław Rejek (33')
0 : 3 – samobójcza (39')
1 : 3 – (45')
2 : 3 – (51')
3 : 3 - (72')
Sokół: J. Naskrent – Kamiński, Chudy, D. Naskrent, Pospiech, M. Kmiecik, M. Rejek, J. Rejek (70' D. Naskręt), Moryson, Wawrzyniak (55' K. Kmiecik), Kłakulak

MTS Pawłowice - Dąbroczanka 1: 4 (0:1)
0 : 1 – Nikodem Malcherek (26’)
0 : 2 – Nikodem Malcherek (53’)
1 : 2 – Adam Dolaciński – z rzutu karnego (61’)
1 : 3 – Łukasz Ratajczak (70’)
1 : 4 – Nikodem Malcherek – z rzutu karnego (84’)
Dąbroczanka: Szuba – Berger, P. Ptak, Maciejewski, M. Kozłowski, Łyszczak (60’ Gościański), Szymczak (87’ O. Ptak), Biernacki (60’ Ratajczak), Wciórka (80’ Robakowski), N. Malcherek (83’ Biernat), Betowski

Piast Poniec – Rydzyniak Rydzyna 3 : 3 (2:0)
1 : 0 – Piotr Łoskot (16')
2 : 0 – Piotr Łoskot (32')
2 : 1 – z rzutu karnego (52')
2 : 2 – (65')
3 : 2 – Jędrzej Wydmuch (66')
Piast: Banaszak – Ramota, Klimasz, Dorociak, Wydmuch, Matecki, Cheba, Bolewicz (80' Andrzejak), Ł. Hajduk, Łoskot (89' Lorenc), Kaczmarek