Wybiegane zwycięstwo KS-u

Wybiegane zwycięstwo KS-u - Zdjęcie główne

W sobotnim spotkaniu 5. kolejki leszczyńskiej „okręgówki” KS wygrał 1:0 na własnym boisku z GKS-em Włoszakowice. Gola, który zadecydował o losach pojedynku zdobył Tomasz Szumny. Dla zespołu z Ludwinowa było to trzecie zwycięstwo w sezonie. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach piłkarze Leszka Krzyżostaniaka panowali na boisku. Bramka stanowiła naturalną konsekwencję przewagi. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Miłosz Urbański, a skuteczną główką popisał się Szumny. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie, a w ostatnich minutach obserwatorom pojedynku nieco mocniej zabiły serca, kiedy piłkarze z Włoszakowic co chwila nękali obronę gospodarzy. – Na szczęście udało się zagrać na zero z tyłu i to najbardziej cieszy. Muszę też chłopaków pochwalić za bardzo ambitną grę. Zrozumieli, że nie tylko umiejętności, ale równie ważna jest walka na boisku od pierwszej do ostatniej minuty – podsumował po ostatnim gwizdku szkoleniowiec KS-u.

KS Ludwinowo – GKS Włoszakowice 1:0 (1:0)

1:0 Szumny (25’)

KS Ludwinowo: Banaszak – Berger, Kędziora, Szumny, Dorociak, Wyskok (70’ Frąckowiak), Kajoch (85’ Słupianek), Urbański (81’ Zaworowski), Stachowiak, Chorała, Kozak (60’ Piotrowiak)