TRAFIENI - ZATOPIENI

TRAFIENI - ZATOPIENI - Zdjęcie główne

W sobotnim spotkaniu 13. kolejki leszczyńskiej „okręgówki” KS przegrał 1:3 na własnym boisku z Wisłą Borek Wielkopolski. Kolejny dobry występ zaliczył Norbert Konieczny, który zapisał na swoim koncie dwie asysty i bramkę. Gola dla miejscowych zdobył Grzegorz Chorała . Dla KS-u był to czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Pierwszą połowę boreccy piłkarze rozpoczęli z wielką ochotą do gry i to oni przeprowadzali groźniejsze akcje. Efekt był natychmiastowy. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Jakub Andrzejczak. Oczywiście to był dopiero początek meczu. Ale już po nim jasne stało się, że Wisła wierzy w swoją misję. Goście zdominowali podopiecznych Leszka Krzyżostaniaka i powinni podwyższyć prowadzenie. Sporo kontrowersji wywołała sytuacja, w której wychodzący na czystą pozycję Patryk Marciniszyn został sfaulowany przez rywala. Ku niezadowoleniu przyjezdnych sędzia zdecydował się pokazać jedynie żółty kartonik. Dość niespodziewanie gospodarze zdołali odpowiedzieć. W 21. min celny cios wyprowadził Grzegorz Chorała. To wszystko jednak, na co tego dnia stać było gospodarzy. Jeszcze przed przerwą wiślacy po raz drugi zmusili golkipera KS-u do kapitulacji. Wszystko za sprawą Dawida Robaka, który zdecydował się na uderzenie z „pierwszej” piłki. To był gol z serii „stadiony świata”. Piłkarze Tomasza Gawrońskiego schodzili na przerwę do szatni w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. W drugiej odsłonie wiślacy spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, by w 64. min wyprowadzić decydujący cios, po którym gospodarze już się nie podnieśli. W polu karnym przewinienia na Norbercie Koniecznym dopuścił się Bartosz Frąckowiak. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany, ustalając wynik pojedynku.

KS Ludwinowo – Wisła Borek Wlkp. 1:3 (1:2)

0:1 J. Andrzejczak (4’)

1:1 Chorała (21’)

1:2 Robak (42’)

1:3 N. Konieczny k. (64’)

KS Ludwinowo: Banaszak – Berger, Kędziora, Chorała, Stachowiak, Lisiak, Urbański (70’ Piotrowiak), Kajoch, Spychała (20’ Frąckowiak), Kozak, Wyskok

Wisła Borek Wlkp.: Osiewicz – Kasprzak, Gawroński, P. Andrzejczak, Janowski, K. Konieczny, J. Andrzejczak, Marciniszyn (79’ Kubiak), Robak (90’ Szklanny), Molka (90’ Gościniak), N. Konieczny