Sylwetki kandydatów plebiscytu (Część 7)

Sylwetki kandydatów plebiscytu (Część 7) - Zdjęcie główne

Do naszej zabawy zgłoszonych zostało trzynastu trenerów i jedna trenerka. O miano najpopularniejszego sportowca rywalizuje 51 zawodników i 13 zawodniczek.

Abyście mogli Państwo dokonać najbardziej trafnych wyborów, na naszym portalu prezentujemy sylwetki kandydatów i kandydatek.

W siódmej części przybliżymy Państwu reprezentantów Kolarskiego Klubu Sportowego Gostyń.

Waldemar Minta - trener kolarstwa klasy mistrzowskiej. Twórca sukcesów Kolarskiego Klubu Sportowego Gostyń. Szkoleniem zajmuje się od końca lat osiemdziesiątych XX wieku. W 2015 roku zawodnicy KKS-u zdobyli kilka medali Mistrzostw Polski.
Karol Zdun - w peletonie od sześciu lat. Przejdzie do historii Kolarskiego Klubu Sportowego Gostyń jako specjalista od jazdy indywidualnej na czas. Jako pierwszy z KKS-u zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w tej konkurencji. W 2015 roku wywalczył szóste miejsce w jeździe na czas juniorów i jedenaste w wyścigu ze startu wspólnego. Przez cały sezon w czołówce jazdy na czas w wyścigach Pucharu Polski.
Mikołaj Konieczny - najwszechstronniejszy kolarz młodzieżowy w Polsce. W 2015 roku zdobył trzy srebrne medale Mistrzostw Polski - w przełajach, na torze i szosie. Zwycięzca wyścigów Pucharu Polski. Wygrał klasyfikację Pucharu Polski na szosie w 2015 roku. Ma na koncie zwycięstwo w klasyku rozgrywanym w Belgii. Członek kadry Polski. W przyszłym roku będzie rywalizował o miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów.
Kamil Kordus – w peletonie kolarskim od pięciu lat. W minionym sezonie wywalczył trzy srebra Mistrzostw Polski na torze. Mocny punkt KKS-u w drużynie i parach. Rywalizuje o miejsce w reprezentacji Polski na torze.
Zuzanna Olejniczak – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczyła pięć medali na torze i dwa krążki na szosie. Mistrzyni Polskich Szkółek Kolarskich w jeździe na czas. Triumfatorka trzech edycji Pucharu Nadziei Olimpijskich na torze. W minionym sezonie na swoim koncie wiele wygranych wyścigów.