Strzelanina w Poniecu

Strzelanina w Poniecu - Zdjęcie główne

Ostre strzelanie urządziły sobie drużyny z Ponieca i Rydzyny. W niedzielne południe Piast pokonał Rydzyniaka 5:4.

Festiwal strzelecki rozpoczął się w 12 minucie, kiedy to indywidualną akcję, powracającego do wyjściowej „11” Jędrzeja Wyskoka, sfinalizował Oskar Maciejewski. W 25. min na 2:0 strzałem głową podwyższył Bartosz Woliński. Dziesięć minut później goście byli na łopatkach. Znów w rolę egzekutora wcielił się Maciejewski. Kolejne sześć bramek kibice oglądali już po przerwie. Tuż po zmianie stron czwartego gola dla gospodarzy zdobył Miłosz Urbański. Jakby tego było mało po godzinie gry na listę strzelców kolejny raz wpisał się Maciejewski, kompletując tym samym hat-tricka. Rydzyniak był w szoku. Szybko się jednak okazało, że nie zamierza wywiesić białej flagi. W ostatnich piętnastu minutach goście w końcu zaczęli się odgryzać. Wyprowadzili kilka celnych ciosów, lecz przynajmniej o jeden za mało. Punkty zostały w Poniecu.

Pomeczowy komentarz z obozu Piasta już w najnowszym wydaniu ŻG (23/2016)

Piast Poniec/Ludwinowo - 4P4S Rydzyniak Rydzyna 5:4 (3:0)

1:0 Maciejewski (12’)

2:0 Woliński (25’)

3:0 Maciejewski (36’)

4:0 Urbański (50’)

5:0 Maciejewski (60’)

5:1 Janowicz (75’)

5:2 Dembicki (78’)