Puchar Wielkopolski dla karateków TĘCZY

Puchar Wielkopolski dla karateków TĘCZY  - Zdjęcie główne

IX Puchar Wielkopolski w Karate Sportowym Dzieci zgromadził na starcie ponad 300 zawodniczek i zawodników z 33 klubów Wielkopolski, Dolnego Śląska i Lubuskiego. Na podium śremskich zawodów stanęło dziewięciu reprezentantów gostyńskiej Tęczy.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Paweł Kordus, który wywalczył Puchar Wielkopolski i złoty medal w kategorii kata indywidualne „pierwszy krok” (rocznik 2005 i starsi). Po główne trofeum sięgnął także Tobiasz Michnowski - kategoria kata indywidualne „pierwszy krok” (rocznik 2007). Kolejny Puchar Wielkopolski dla drużyny w składzie: Marcin Turz, Tobiasz Michnowski i Paweł Kordus, która triumfowała w kata drużynowym „pierwszy krok”. Pierwszy z nich odniósł także sukces indywidualny, zdobywając brązowy medal w kata indywidualne „pierwszy krok” (rocznik 2005 i starsi). Brązowe krążki wywalczyli również Joachim Janicki, Dominik Pietrzyk i Dawid Mila - kategoria kata drużynowe juniorów młodszych. - Podziękowania za dobry występ należą się też reszcie naszych zawodników. Oni również zaznaczyli swoją obecność, uzyskując wysokie oceny i plasując się blisko podium – zaznaczył instruktor Tęczy, Marcin Danek. Co ważne w postawie gostyńskich karateków widoczny jest progres. - Gratulacje należą się też kadrze trenerskiej. Turniej o Puchar Wielkopolski stanowił dobre zwieńczenie startów. Dla porównania w ubiegłorocznej edycji w karate sportowym nasi zawodnicy zdobyli tylko jeden Puchar Wielkopolski i trzy medale – podkreślił wiceprezes klubu Mirosław Sobkowiak.