Potwierdzili wysokie umiejętności

Potwierdzili wysokie umiejętności  - Zdjęcie główne

Reprezentacja gostyńskiego klubu TKKF Tęcza wzięła udział w ogólnopolskim Grand Prix Karate Polskiej Federacji Karate Sportowego i w XXII Otwartych Mistrzostwach Polski Seniorów Starszych – Weteranów.

Grand Prix odbyło się w Kleszczewie. W turnieju wystartowało 315 zawodników reprezentujących 39 klubów, m.in. z Gdańska, Warszawy, Szczecina, Wrocławia, Olsztyna, Śląska, Łodzi. Była to znakomita okazja do rywalizacji sportowej, jak również wymiany doświadczeń. Gostynian do sportowej rywalizacji poprowadził kierownik ekipy Marcin Danek. Towarzyszył mu Mieczysław Polewski, który również spróbował swoich sił na macie. Natomiast do grona sędziowskiego zaproszony został Waldemar Szwedek.

Gostyńscy karatecy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność. Cztery razy stawali na podium, dwa razy na pierwszych miejscach i dwa razy na najniższym jego stopniu. Jeszcze przed rozpoczęciem walk gostyński klub karate doczekał się uznania. Prezes TKKF-u Waldemar Szwedek został wyróżniony za działalność na rzecz Polskiej Federacji Karate Sportowego. Później przeszedł czas na zmagania sportowe. Złoty medal w kategorii kata indywidualne seniorów starszych wywalczył Mieczysław Polewski. Kolejny sukces gostyńskiego karateki cieszy tym bardziej, że w walce finałowej zdecydowanie pokonał tegorocznego mistrza świata. Na najwyższym stopniu podium w kategorii kata stanęła również drużyna juniorów młodszych „Tęcza II” w składzie: Wojciech Wieczny, Dawid Mila i Dawid Mrowiński. Brązowy medal w kumite indywidualnym młodziczek wywalczyła Daria Pietrzyk. - To ważny sukces, bo Daria wystartowała w kumite, czyli walce sportowej po raz pierwszy - podkreśla Danek. Trzecie miejsce wywalczyła również drużyna żeńska, startująca w silnie obsadzonej konkurencji kata drużynowe juniorek młodszych. Brązowe krążki zawisły na szyjach Amelii Ziółek, Darii Pietrzyk i Agnieszki Leciej. - Sukces jest tym większy, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Młodzi karatecy, startujący w konkurencjach drużynowych, poradzili sobie doskonale i zajęli miejsca na podium, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym oraz nabyciu umiejętności radzenia sobie ze stresem – podsumowuje kierownik ekipy.

Klub karate shotokan TKKF „TĘCZA” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 14; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 14; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 10; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 10; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 14; o 17.00 młodzież od lat 14 i dorośli.