Potknięcie Wisły. Lew pierwszy

Potknięcie Wisły. Lew pierwszy - Zdjęcie główne

Wisła Borek Wielkopolski przegrała pierwsze spotkanie w sezonie i spadła w pierwszego na piąte miejsce. Potknięcie dotychczasowego lidera wykorzystał Lew Pogorzela, który wygrał w Czempiniu i jest pierwszy w tabeli klasy okręgowej.

Wisła miała zwycięstwo w Czaczu na wyciągnięcie ręki. Drużyna Tomasza Gawrońskiego prowadziła już 0 : 2, ale pozwoliła sobie w wyrwać z rąk trzy punkty w ostatnich dwudziestu minutach. Na pierwsze miejsce awansował Lew Pogorzela, który podobnie jak Rydzyniak Rydzyna ma 12 punktów, ale posiada lepszy bilans bramek. Lew wygrał z Czempiniem 1 : 3, jednak jak przyznał po meczu trener Michał Roszak, nie było to łatwe spotkanie dla jego drużyny. Jeden punkt na wyjeździe wywalczył natomiast Piast Poniec, który z Tęczą-Osa Osieczna przegrywał już 2 : 0, ale spotkanie zakończyło się remisem 3 : 3. - Wynik był dzisiaj sprawą otwartą. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych - powiedział po meczu Grzegorz Posikata. Z tygodnia na tydzień coraz gorzej prezentują się Zjednoczeni Pudliszki. W sobotę Zjednoczeni ulegli na własnym boisku Sparcie Miejska Górka 1 :6. – W pierwszej połowie jeszcze walczyliśmy, jednak gdy w drugiej połowie straciliśmy gola na 1 : 2 stanęliśmy. Nie da się w taki sposób zdobyć punktów. Bez biegania niczego nie wywalczymy - stwierdził po meczu trener Andrzej Lokś.

Zjednoczeni Pudliszki – Sparta Miejska Górka 1 : 6 (1 : 1)
0 : 1 – (10’)
1 : 1 – Maciej Józefiak – z rzutu karnego (12’)
1 : 2 – (57’)
1 : 3 – (61’)
1 : 4 – (64’)
1 : 5 – (67’)
1 : 6 – (75’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – P. Pazoła (70’ Kronszmyt), P. Pajkert (62’ J. Pazoła), Józefiak, Wojciechowski, P. Bzdęga, Jerszyński (70’ Dudkowiak), Głoskiewicz, Wolsztyniak, Baranowski, Szwarczyński (46’ Płoszajczak)

Helios Czempiń – Lew Pogorzela 1 : 3 (1 : 1)
1 : 0 – (12’)
1 : 1 – Kamil Niedźwiedź (32’)
1 : 2 – Łukasz Ratajczak (47’)
1 : 3 – Mateusz Kubiak – z rzutu karnego (73’)
Lew: Szuba – Kubiak, Wawrocki, Stachowiak (87’ Curyk), Ciesielski, Niedźwiedź (84’ Mazurek), Łopaczyk (60’ P. Ptak), Krystkowiak (90’ Krzyżaniak), Ratajczak (88’ Manuszak), Ziembiński, Staszewski

Grom Czacz – Wisła Borek Wlkp. 3 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – Michał Kasprzak – z rzutu karnego (9’)
0 : 2 – Piotr Galusik (49’)
1 : 2 – (71’)
2 : 2 – (77’)
3 : 2 – Patryk Juskowiak – samobójcza (85’)
Wisła: Kędzia - Marciniszyn, Kędziora, Juskowiak, P. Gościniak, Galusik (77' Gawroński), Grzemski, Robak (82' Piasecki), Kasprzak (80' Andrzejewski), Konieczny, M. Tomczak

Tęcza-Osa Osieczna – Piast Poniec 3 : 3 (2 : 0)
1 : 0 – (20’)
2 : 0 – (35’)
2 : 1 – Tomasz Dorociak (48’)
2 : 2 – Krzysztof Karch (51’)
3 : 2 – (65’)
3 : 3 – Bartosz Woliński (75’)
Piast: Maćkowiak – Woliński, Klimasz, Offert (55’ Skiba), Berger (60’ Rodewald), Chwaliszewski, Konieczny (65’ Matecki), Szumny, Giera, Dorociak, Karch