Reklama

Nowa szatnia Korony Piaski gotowa! Na razie oficjalny odbiór, kiedy wejdą piłkarze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport O poprzedniej szatni czwartoligowej Korony Piaski można powiedzieć tylko jedną dobrą rzecz, że była. I chociaż rozbiórka wiekowego budynku pod koniec 2021 r. nastrajała niektórych nostalgicznie, większość odetchnęła z ulgą. Nowy budynek przy stadionie piłkarskim z daleka przyciąga uwagę. Gmina Piaski oficjalnie przejęła szatnie od inwestora. Kiedy przekaże ją w użytkowanie piłkarzy i działaczy piaskowskiej Korony?

LKS Korona Piaski doczekała się szatni sportowej na miarę XXI wieku. Stylowa bryła z charakterystycznym herbem, przeszklenia, oświetlenia ledowe, parking, pełna infrastruktura- to wszystko robi wrażenie nawet zza płotu, bo choć oficjalnie gmina Piaski 12 sierpnia dokonała odbioru budynku z rąk inwestora - Wiktora Liszczyńskiego z firmy "Budmech" z Gostynia - to na otwarcie szatni dla piłkarzy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

Nowa szatnia Korony Piaski - zakończono prace, dokonano odbioru

W piątek, 12 sierpnia 2022 r. dokonano odbioru końcowego inwestycji pn: Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynku zaplecza szatniowo - sanitarnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stadionie sportowym w Piaskach. Generalnym wykonawcą inwestycji był Zakład Usług Technicznych Budownictwa "Budmech" Wiktor Liszczyński z Gostynia. Wartość inwestycji wyniosła ok. 1,6 mln zł i  objęła wykonanie robót budowlanych, dokumentacji projektowej, nadzór inwestorski nad realizacją prac, wyposażenie szatni w boksy, utwardzenie terenu kostką betonową. Z programu "Szatnia na medal - edycja 5" Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansował to zadanie kwotą 120 tys. zł. W przyszłym tygodniu rozpocznie się procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.

- Zawiadomienie o zakończeniu inwestycji zostanie przesłane do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu - wyjaśnia Witold Furmaniak, inspektor  ds. inwestycji i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Piaski. -  Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gostyniu.

Grzegorz Ludwiczak: "Czekałem na tę szatnię 10 lat"

Wprawdzie koniec prac przewidziano początkowo na 30 czerwca 2022 r., jednak w dzisiejszych realiach zakończenie ponad 1,5 milionowej inwestycji trochę się opóźniło. 

- Cały czas się gnieździmy w tych kontenerach zastępczych, ale wiemy że już za chwilę dostaniemy klucze od pięknego nowego budynku - podkreśla Grzegorz Ludwiczak, prezes LKS Korona Piaski. - Czekałem za tą szatnią 10 lat i nareszcie się doczekałem.

Nieoficjalnie, uroczyste otwarcie nowoczesnego budynku zapowiedziano na początek września 2022 r.

- Myślę, że będziemy "otwierać" tę szatnię co dwa tygodnie - dodaje żartobliwie prezes piaskowskiego klubu piłkarskiego - Tyle mamy okolicznych klubów, zaprzyjaźnionych prezesów, sympatyków, że przy okazji każdego wydarzenia sportowego możemy świętować - śmieje się G. Ludwiczak.

Przypomnijmy, poprzedni budynek wołał o zburzenie już dawno, pomimo pewnych remontów i inwestycji wyglądał tak: [po kliknieciu w obrazek przejdziesz do artykułu z początku przebudowy]

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy