Reklama

"Szatnia na Medal". Gmina Piaski na liście rezerwowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z budową nowoczesnej szatni na stadionie sportowym w Piaskach tamtejszy urząd gminy złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach programu "Szatnia na Medal". Na liście 13 gmin, które otrzymały wsparcie, Piasków zabrakło. Czy jest jeszcze szansa na dotację?

 

Rozbiórka starej szatni LKS „Korony Piaski” rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku. Termin zakończenia budowy nowego obiektu wykonawca robót, firma "Budmech" Wiktor Liszczyński z Gostynia, określiła na koniec czerwca tego roku, choć jest spora szansa, że skończą szybciej. Wartość umowna inwestycji wynosi 1.390.382,18 zł brutto. Urząd Gminy Piaski miał nadzieję część zaoszczędzić dzięki udziałowi w 5. edycji programu "Szatnia na Medal" ogłoszonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkpolskiego, o czym pisaliśmy TU.

Pieniędzy z "Szatni na medal" wystarczyło dla 13 gmin

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu 10 marca ogłosił listę samorządów z województwa wielkopolskiego, którym przyznane zostało wsparcie finansowe w ramach programu „Szatnia na Medal".

- Urząd Marszałkowski zabezpieczył 1,3 mln na zadania inwestycyjne i 2,5 mln na remonty w programie „Szatnia na Medal” - wyjaśnia Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Piaski - W związku z tym, że realizujemy inwestycję, składaliśmy wniosek o 120 tys. zł dofinansowania na zadanie inwestycyjne.

W tej kategorii złożonych zostało 20 wniosków, ale tylko 13 samorządów otrzymało pieniądze (wykorzystując zabezpieczone środki w kwocie 1.291.730 zł). Pozostałe - w tym gmina Piaski - wylądowały na liście rezerwowej.

Lista rankingowa inwestycji rekomendowanych do dofinansowania w ramach 5. edycji Programu "Szatnia na Medal" w roku 2022 ogłoszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkpolskiego dostępna jest pod TYM LINKIEM.

Dlaczego Piaski nie otrzymały dotacji?

Głównym kryterium przy przyznawaniu dofinansowania było to, czy dana gmina w poprzednich edycjach otrzymała już fundusze i w jakiej wysokości. Gmina Żerków, zajmująca 13. pozycję, czyli ostatnią premiową na liście samorządów z dofinansowaniem, przez te wszystkie lata dostała 110 tys. zł a gmina Piaski - 134 tys. zł. Nasz samorząd znalazł się zatem na liście rezerwowej.

- W pierwszej edycji „Szatni na medal” nie startowaliśmy, później przez ostatnie 3 lata konkursu za te fundusze wyremontowaliśmy 4 szatnie z prysznicami w hali sportowej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach - wyjaśni W. Furmaniak.

Czy to już koniec szans na dofinansowanie? Niekoniecznie, teoretycznie może się okazać, że któraś z tych 13 gmin się wycofa z inwestycji i tym samym z dotacji.

Jak to wpływa na budowę szatni w Piaskach?

Właściwie nie wpływa. Termin zakończenia robót wyznaczony został na koniec czerwca i wygląda na to, że spokojnie będzie utrzymany, a nawet prace będą zakończone wcześniej.

- Instalatorzy wchodzą już z pracami, elektrycy kładą kable, inni pracownicy docieplają budynek - wylicza inspektor W. Furmaniak. - W przyszłym tygodniu będzie wykonywane pokrycie dachowe, folia, twardy styropian, wylewka  betonowa na to. Później pojawi się firma montująca fotowoltaikę na dachu.

Pieniądze samorząd gminy Piaski zabezpieczył na całość inwestycji. Tyle tylko, że gdyby te 120 tys. z dofinansowania wpadło do puli, można by utwardzić teren wokół nowo wybudowanej szatni.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy