Niespodzianka w Poniecu. Derby dla Wisły

Niespodzianka w Poniecu. Derby dla Wisły - Zdjęcie główne

Zespoły klasy okręgowej rozegrały w weekend siódmą serię spotkań. Kolejną wygraną w sezonie zanotował lider. Lew Pogorzela pokonał przed własną publicznością Brenewię Wijewo 4 : 0. Gospodarze już w pierwszej połowie wypracowali sobie znaczną przewagę i w drugiej połowie mogli kontrolować wydarzenia na boisku. Lew w 7 spotkaniach uzbierał już dziewiętnaście punktów. O jedno oczko mniej ma Wisła Borek Wielkopolski. Drużyna Tomasza Gawrońskiego w derbach powiatu gostyńskiego pokonała Zjednoczonych Pudliszki 4 : 0. W przeciwieństwie do Lwa Wisła w pierwszej połowie zdobyła jedną bramkę, a dopiero w drugiej odsłonie odskoczyła zespołowi z Pudliszek. – Szkoda tej bramki, bo zaprezentowaliśmy się dobrze w pierwszej połowie. Pierwsze minuty drugiej połowy też nie były złe w naszym wykonaniu, ale dość szybko straciliśmy gola – powiedział trener Zjednoczonych Andrzej Lokś. Przykrą niespodziankę swoim kibicom sprawili zawodnicy Piasta Poniec. Zespół Grzegorza Posikaty nieoczekiwanie przegrał przed własną publicznością z Koroną Wilkowice 0 : 2. Po tej porażce Piast spadł na ósme miejsce i traci do lidera już dziesięć punktów.

Lew Pogorzela – Brenewia Wijewo 4 : 0 (3 : 0)
1 : 0 – Maciej Krystkowiak (3)
2 : 0 – Adam Staszewski (13’)
3 : 0 – Mateusz Kubiak (23’)
4 : 0 – Mateusz Kubiak (85’)
Lew: Szuba (86’ Andrzejewski)– Mik. Curyk (46’ Stachowiak), Wawrocki, Kubiak, Ciesielski, Ptak (46’ Mich. Curyk), Mazurek, Ziembiński (84’ Krzyżaniak), Ratajczak (75’ Manuszak), Krystkowiak, Staszewski

Piast Poniec – Korona Wilkowice 0 : 2 (0 : 0)
0 : 1 – (65’)
0 : 2 – (73’)
Piast: Maćkowiak – Ramota, Klimasz, Woliński, Konieczny (83’ Offert), Giera (66’ Szczepaniak), Szumny, Matecki, Dorociak, Chwaliszewski, Karch (88’ Maj)

Wisła Borek Wielkopolski – Zjednoczeni Pudliszki 4 : 0 (1 : 0)
1 : 0 – Krzysztof Konieczny (41’)
2 : 0 – Marcin Tomczak (69’)
3 : 0 – Kacper Kędziora (75’)
4 : 0 – Marcin Tomczak (90+4)
Wisła: Kędzia – Kędziora, Juskowiak, Sz. Andrzejczak (72 M. Dopierała), Marciniszyn, Galusik (90’ Błaszczyk), Grzemski (86’ Piasecki), Andrzejewski (64’ M. Tomczak), Kasprzak, Konieczny, Robak (83’ B. Gościniak)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, Ratajczak (46’ Paszek), Pajkert (90’ J. Pazoła), Kołak, P. Bzdęga, Idziak (46’ Wojciechowski), Głoskiewicz, Wolsztyniak (87’ Kronszmyt), Baranowski, Szwarczyński (58’ Płoszajczak)