Nasi rządzili w klasie A

Nasi rządzili w klasie A - Zdjęcie główne

Po raz drugi w bieżącym sezonie zespoły powiatu gostyńskiego zdobyły komplet punktów w klasie A. Najwyższą wygraną w naszych drużyn może poszczycić się wzmocniony Piast Poniec.

Zespół Grzegorza Posikaty do meczu z Kormoranem Święciechowa przystąpił wzmocniony Tomaszem Szumnym, który ostatnio reprezentował Krobiankę Krobia. Piast wygrał 2 : 6 z ostatnim w tabeli Kormoranem Święciechowa, ale przez kilka minut w tym pojedynku prowadzili gospodarze. Po kolejne trzy punkty sięgnął lider z Pogorzeli. Tym razem Lew wygrał "tylko" 3 : 1. Serię dwóch porażek przerwali w sobotę piłkarze Wielkopolanki. Na własnym boisku zespół Karola Kręgielczaka wygrał 3 : 0 z LUKS Stare Bojanowo. Zadowolony z postawy swojego zespołu może też być trener Sokoła. Drużyna z Chwałkowa wygrała Turem Turew 1 : 4. Sokół dobrze radzi sobie w tym sezonie na wyjazdach, bo w trzech meczach zdobył już siedem punktów.

Lew Pogorzela - Piast Belęcin 3 : 1 (2 : 1)
1 : 0 - Adam Staszewski (13')
1 : 1 - Krystian Kruger (37')
2 : 1 - Wojciech Kamiński (44')
3 : 1 - Maciej Krystkowiak - z rzutu karnego (90')
Lew: Naglak - Stachowiak, Waleński, Kamiński, Krystkowiak, P. Ptak, Staszewski, Rolnik (65' Mierzwicki), Łopaczyk (60' Dorczyk), Kubiak, Ciesielski (70' Sobczak)

Wielkopolanka Szelejewo - LUKS Stare Bojanowo 3 : 0 (1 : 0)
1 : 0 - Jakub Kubiak (18')