Lider gonił i wywalczył punkt

Lider gonił i wywalczył punkt - Zdjęcie główne

Lew Pogorzela nieoczekiwanie stracił pierwsze punkty w sezonie. Lider klasy okręgowej zremisował przed własną publicznością z Tęczą-Osa Osieczna 2 : 2.

Goście dwa razy w tym pojedynku obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem piłkarze Lwa odpowiadali skutecznymi strzałami. W 38. minucie do wyniku 1 : 1 doprowadził Adam Staszewski, a w drugiej połowie punkt gospodarzom strzałem z dystansu zapewnił Przemysław Ptak. - Goście byli bardzo dobrze ustawieni w obronie. Mieliśmy problemy żeby stworzyć sobie sytuacje bramkowe. Piłkarze z Osiecznej po przejęciu piłki szybko przechodzili do ataku i tak traciliśmy bramki. Patrząc na tabele remis jest niespodzianka - powiedział po meczu trener Lwa Pogorzela Michał Roszak. Na jeden punkt do lidera zbliżyła się Wisła Borek Wielkopolski, która przed własną publicznością pokonała Brenewię Wijewo. Efektowną wygraną zanotował też Piast Poniec. Drużyna Grzegorza Posikaty rozgromiła przed własną publicznością Grom Czacz 7 : 0. Pięć goli w tym pojedynku zdobył Krzysztof Karch i zrównał się z Adamem Staszewskim (Lew Pogorzela) w klasyfikacji strzelców. - Dyktowaliśmy warunki gry od początku do końca tego pojedynku. Wreszcie zagraliśmy tak jakbym chciał. Wskoczyliśmy wreszcie na tory, na których chciałem żebyśmy byli od początku sezonu – powiedział trener Piasta Poniec Grzegorz Posikata.

Lew Pogorzela – Tęcza-Osa Osieczna 2 : 2 (1 : 1)
0 : 1 – (14')
1 : 1 – Adam Staszewski (38’)
1 : 2 – (60’)
2 : 2 – Przemysław Ptak (62’)
Lew: Szuba – Stachowiak, Kubiak, Wawrocki, Ciesielski, Łopaczyk (55’ Ziembiński), Niedźwiedź, Ptak (75’ Curyk), Krystkowiak, Ratajczak (70’ Mierzwicki), Staszewski

7 : 0 – Krzysztof Karch (67’)
Piast: Maćkowiak (75’ Nowak) - Konieczny (80’ Szafraniak), Klimasz (70’ Szczepaniak), Woliński, Dorociak, Giera, Szumny (70’ Piaszczyński), Matecki (80’ Maj), Bujak, Chwaliszewski, Karch

Wisła Borek Wielkopolski - Brenewia Wijewo 5 : 1 (4 : 1)
1 : 0 - Krzysztof Konieczny (1’)
2 : 0 - Marcin Tomczak (16’)
3 : 0 - Piotr Galusik (27’)
4 : 0 - Michał Kasprzak (31’)
4 : 1 – (40’)
5 : 1 - Krzysztof Konieczny (84’)
Wisła: Kędzia (84’ Wiza)- Kędziora, Juskowiak, Andrzejczak (46’ B. Gościniak), P. Gościniak. Galusik, Grzemski (79’ Piasecki), Robak (31’ Dopierała), Kasprzak (86’ Janowski), Konieczny, Tomczak (71’ Andrzejewski)