Kto gra dalej? Wyniki 1/8 PP

Kto gra dalej? Wyniki 1/8 PP - Zdjęcie główne

Trzy zespoły z powiatu gostyńskiego zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie. Zgodnie z oczekiwaniami awans uzyskały Pinsel-Peter Krobianka Krobia, Kania Gostyń i Korona Piaski.

Po dzisiejszym spotkaniu mają o czym myśleć natomiast działacze Zjednoczonych Pudliszki. Oldboy Wolsztyn pokonał drużynę Andrzeja Loksia 6 : 0. - Sięgnęliśmy dna i nie umiemy się od niego odbić - powiedział po meczu trener Zjednoczonych Pudliszki. Pinsel-Peter Krobianka pokonała Juna-Trans Stare Oborzyska 3 : 4. Niewiele zabrakło a ten pojedynek zakończyłby się serią rzutów karnych. W końcówce spotkania gospodarze byli bliscy zdobycia bramki wyrównującej. - Do przerwy prowadziliśmy 0 : 2. Kontrolowaliśmy sytuacje na boisku. Na własne życzenie doprowadziliśmy do emocjonującej końcówki w drugiej połowie. Najważniejsze że wygraliśmy i gramy dalej - powiedział po spotkaniu trener Dariusz Wiśniewicz. Pewny awans wywalczyli piłkarze Korony Piaski, którzy na własnym boisku pokonali Promienia Krzywiń 4 : 0. W ćwierćfinale zagra też Kania Gostyń, która pokonała lidera klasy okręgowej, Lwa Pogorzela 1 : 3.

IV runda Pucharu Polski OZPN Leszno
Juna-Trans St. Oborzyska – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 3 : 4
Bramki dla Pinsel-Peter Krobianki: Przemysław Kaczmarek, Aleksander Woźniak, Radosław Kubacki (2)

Oldboy Wolsztyn – Zjednoczeni Pudliszki 6 : 0

Korona Piaski – Promień Krzywiń 4 : 0
Bramki: Jakub Wojtyczka, Paweł Wasielewski, Tobiasz Szymczak, Łukasz Fabich

Lew Pogorzela – Kania Gostyń 1 : 3
Bramka dla Lwa: Łukasz Ratajczak
Bramki dla Kani: Sebastian Fechner (z rzutu karnego), Damian Krzyżaniak, Radosław Wachowski