Koszykarskie derby dla Pępowa

Koszykarskie derby dla Pępowa  - Zdjęcie główne

Piąta kolejka Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki odbyła się w Rydzynie. W pierwszym pojedynku wieczoru naprzeciwko siebie stanęły ekipy Pogorzela Bizons oraz Team One Leszno. Od początku przewagę zyskali leszczynianie, dość powiedzieć, że zawodnicy z Pogorzeli swoje pierwsze punkty zdobyli na sześć sekund przed końcową syreną pierwszej kwarty. Wówczas na tablicy widniał wynik 2:29. Kolejne odsłony przebiegały bardzo podobnie, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 28:93. Interesująco zapowiadało się kolejne spotkanie. Tym razem na parkiecie zameldowały się dwie drużyny z powiatu gostyńskiego, Dream Team Gostyń oraz 4basket Pępowo. Koszykarze z Pępowa przystąpili do spotkania bardzo zmotywowani, co zaowocowało dobrą grą. Po ośmiu minutach na tablicy widniał wynik 0:15. W kolejnej kwarcie zawodnicy 4basket utrzymywali dobrą dyspozycję. Po drugiej kwarcie 4basket prowadził szesnastoma punktami. W ostatnich dwóch odsłonach derbowego pojedynku nadal dominowali koszykarze z Pępowa. Dobra gra zespołowa oraz współpraca w obronie doprowadziła do ostatecznego triumfu ekipy 4basket 72:43. - Zagraliśmy na swoim poziomie i tak powinno wyglądać każde kolejne spotkanie w naszym wykonaniu. Teraz musimy przygotować się do następnej kolejki, w której zmierzymy się z Team One Leszno. Kibiców zapraszamy do Rawicza – podkreśla zawodnik 4basket Pępowo, Tomasz Grobelny.