Imponujący start Krobianki

Imponujący start Krobianki  - Zdjęcie główne

W sobotnim spotkaniu 18. kolejki leszczyńskiej „okręgówki” Piast przegrał 1:3 na własnym boisku z Krobianką Krobia. Dla gości gole strzelali Adrian Nawrot, Jędrzej Urbański i Eryk Moryson. Bramkę dla miejscowych zdobył Mariusz Klimasz. Dla Krobianki było to trzecie zwycięstwo z rzędu w lidze.

Pierwsza odsłona derbowego starcia przyniosła w miarę wyrównany pojedynek. Skuteczniejsi w swych poczynaniach byli jednak gospodarze. W 20 minucie po stałym fragmencie gry i interwencji bramkarza Krobianki piłka odbiła się od poprzeczki, po czym wróciła na plac gry, a tam czyhał już na nią Mariusz Klimasz, dając Piastowi prowadzenie. Piłkarze Andrzeja Loksia starali się odgryzać akcjami w bocznych strefach boiska, ale do przerwy ich starania spełzły na niczym. Szczególnie istotna w ostatecznym rozrachunku była bramka zdobyta przez Krobiankę tuż po wznowieniu. W tej sytuacji na strzał z 20 metrów zdecydował się Adrian Nawrot, futbolówka skozłowała jeszcze przed bramkarzem, po czym znalazła się w siatce. Po kilku minutach Krobianka cieszyła się z prowadzenia. Dwójkową akcję Jędrzej Urbański-Nawrot sfinalizował ten pierwszy. Przyjezdni poczuli się jeszcze bardziej pewni swego, atakując przeciwnika już na jego połowie. A Piast? Cóż, nie miał w tej części gry za wiele do powiedzenia. W samej końcówce goście dołożyli jeszcze jedno trafienie. Tym razem na listę strzelców wpisał się ten, który szczególnie na to zasłużył. Bardzo aktywny w kolejnym meczu Eryk Moryson posłał piłkę obok bezradnego golkipera gospodarzy.

Piast Poniec/Ludwinowo – Krobianka Krobia 1:3 (1:0)

1:0 Klimasz (20’)

1:1 Nawrot (48’)

1:2 Urbański (57’)

1:3 E. Moryson (87’)

Piast Poniec/Ludwinowo: Gałka – Biernacki, Stachowiak (70’ Szpurek), Klimasz, Dorociak, Szumny, M. Urbański, Nowak, Olejniczak, Wyskok (75’ Kasprzak), Maciejewski

Krobianka Krobia: Sobczak – M. Naskręt, Mikołajczak, P. Sarbinowski, Tomczak, R. Sarbinowski, D. Naskręt, Górkowski (65’ P. Moryson), E. Moryson, Nawrot, J. Urbański (80’ Kluczyk)

Pomeczowe wypowiedzi już we wtorkowym wydaniu ŻG (14/2016)