Derby powiatu dla Kani

Derby powiatu dla Kani - Zdjęcie główne

Kania Gostyń zwyciężyła w derbach powiatu gostyńskiego. Przed własną publicznością drużyna Rafała Pospiecha pokonała Koronę Piaski 3 : 1.

Derby powiatu gostyńskiego wywołały duże zainteresowanie wśród kibiców. Sympatycy Kani i Korony nie mieli problemów ze znalezieniem miejsca siedzącego, bo po raz pierwszy w tym roku seniorzy Kani zagrali na głównej płycie OSiR Gostyń. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2 : 0 po golach Mikołaja Olejniczaka i Szymona Olejniczaka. Na początku drugiej połowy gola kontaktowego dla Korony zdobył Łukasz Fabich. Wynik spotkania w 74. minucie ustalił Sebastian Fechner. - Im bliżej końca pierwszej połowy gospodarze mieli coraz większą przewagę i stąd wzięły się dwie bramki. Po przerwie Fabich wykorzystał chwilowe zamieszanie i zdobył gola kontaktowego. Mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę w tym meczu. Uważam, że Kania wygrała dzisiaj zasłużenie - powiedział po meczu trener Korony Piaski Piotr Łuczak.

Kania Gostyń - Korona Piaski 3 : 1 (2 : 0)
1 : 0 - Mikołaj Olejniczak (38')
2 : 0 - Szymon Olejniczak (45')
2 : 1 - Łukasz Fabich (49')
3 : 1 - Sebastian Fechner (74')
Kania: Chudziak - Maćkowski, Krzyżostaniak, Muszyński, Fechner, Wachowski, Karolczak (51' Mucha), B. Danielczak, M. Olejniczak, Łapawa, Sz. Olejniczak (78' Krzyżaniak)
Korona: Dziubałka - Frąckowiak, Gendera, Wojtyczka, A. Danielczak (89' Wendzonka), Berchert, H. Szymczak, Fabich, Malicki (89' Talaga), Norkiewicz, Wasielewski (75' Dziura)