Bezbłędna młodzież. 3 x 3 w lidze wojewódzkiej

Bezbłędna młodzież. 3 x 3 w lidze wojewódzkiej - Zdjęcie główne

Komplet punktów w lidze wojewódzkiej zdobyły Kania Gostyń i Krobianka. Trampkarze i juniorzy młodsi Kani wykorzystali atut własnego boiska, natomiast Krobianka stoczyła ciężki bój we Wronkach.

Pierwsi w weekend do walki o punkty przystąpili trampkarze Kani, którzy podejmowali w Gostyniu AP Reissa Jarocin Poznań. Trzy punkty nie przyszły gospodarzom łatwo. Na bramkę Szymona Klauzy goście odpowiedzieli trafieniem Emila Jędraszaka. W drugiej połowie trzy punkty gospodarzom zapewnił Jonasz Jaraczewski.
W niedzielne południe trzy punkty zdobyli też juniorzy młodsi Kani, którzy ograli swoich rówieśników z Pleszewa. Mimo wygranej 3 : 0 trener Grzegorz Wosiak widział mankamenty w grze swojego zespołu. - Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale cieszy że mimo to potrafiliśmy pokonać Stal Pleszew. Pierwsza połowa  była przyzwoita, choć zbyt często brakowało nam cierpliwości w rozegraniu piłki. Po przerwie mając dwubramkową przewagę nie forsowaliśmy tempa i kontrowaliśmy przebieg spotkania. W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym - powiedział trener Grzegorz Wosiak.
Czwarte zwycięstwo w sezonie odnieśli w lidze wojewódzkiej juniorzy Krobianki Krobia. Błękitni Wronki okazali się naprawdę wymagającym przeciwnikiem. - Bardzo trudny mecz. Przeciwnik był niezwykle wymagający. Ładnie rozgrywali piłkę. Brakowało im trochę wykończenia akcji, ale to dzięki dobrej naszej grze defensywnej. Pierwsza połowa była wyrównana, ale po przerwie była widoczna przewaga miejscowych piłkarzy. Dobrze ułożył się dla nas ten pojedynek, bo do przerwy mieliśmy dwa gole przewagi i to ustawiło ten mecz. Dużo walki i emocji. Momentami gospodarze mocno naciskali, ale staraliśmy się wychodzić z kontrami - powiedział trener Krobianki Krobia Sławomir Gembiak. Najbliższy pojedynek Krobianka rozegra już w środę. Na własnym boisku podejmować będzie Przemysława Poznań. Początek meczu o godz. 17.30.