AS-y miały Alfę na "widelcu" i...

AS-y miały Alfę na "widelcu" i... - Zdjęcie główne

AS Bruk był blisko pokonania lidera I ligi gostyńskiej halówki. AS-y w 17. minucie prowadziły z Alfą 3 : 0, ale nie utrzymały korzystnego wyniku.

W pierwszej połowie AS Bruk nie pozwolił Alfie na wiele. Po golach Dawida Karolczaka i Marka Jakubczaka prowadził 2 : 0. Drugiego gola "AS-y' zdobyły grając w osłabieniu. Gdy na początku drugiej połowy prowadzenie podwyższył Tomasz Majchrzak wydawało się, że jest po meczu. Alfa podniosła się z tej trudnej sytuacji. Sygnał do ataku dał Krzysztof Michalski, który zdobył dwie bramki. W 27. minucie rzut karny podyktowany za piąty faul wykorzystał Zbigniew Witkowski i był remis. Alfa miała jeszcze jednego karnego w tym meczu. W 29. minucie przestrzelił go Mateusz Matysiak.

Z remisu Alfy skorzystała Ekipa 1000, która pokonała WIX Filtron 6 : 2 i objęła prowadzenie w I lidze. Alfa będzie mogła odbić pierwszą lokatę już za tydzień, bo zmierzy się właśnie z Ekipą 1000.

AS Bruk - Alfa 3 : 3

1 : 0 - Dawid Karolczak (10')

2 : 0 - Marek Jakubczak (14')

3 : 0 - Tomasz Majchrzak (17')

3 : 1 - Krzysztof Michalski (19')

3 : 2 - Krzysztof Michalski (27')

3 : 3 - Zbigniew Witkowski - z rzutu karnego (27')