Reklama

Tryptyk kulturalny w Pępowie: koncert noworoczny, gala "Lauru Przedsiębiorczości" i wystawa malarstwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Tryptyk kulturalny w Pępowie: koncert noworoczny, gala "Lauru Przedsiębiorczości" i wystawa malarstwa - Zdjęcie główne

Scena w Pępowie znowu ożyje | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2023 r. po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie zaprasza tradycyjnie na operetkowy "Koncert Noworoczny". To jednak nie koniec atrakcji zaplanowanych na to popołudnie...

Jeszcze nie ochłonęliśmy po finale konkursu "Moja królweska korona" oraz wspólnym koncercie orkiestry dętej Big Band i chóru gminno-parafialnego "Continuo", a przed nami kolene atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie.

Operetkowo w nowy rok

Tym razem w niedzielę, 15 stycznia 2023 r. o godzinie 15.00 rozpocznie się noworoczny koncert operetkowy "Artyści Scen Polskich". 

- Wystąpią u nas artyści operetkowi, m.in. z Bydgoszczy - zapowiada Leszek Żelazny, dyrektor pępowskiego GOKSiAL-u. - Nasza publiczność jest już z operetką oswojona i mamy od lat komplet na widowni. Tym razem wejściówki również się szybko rozchodzą...

 

Poznamy zwycięzców "Lauru przedsiębiorczości"

W tym roku obowiązują darmowe wejściówki, które są już dostępne w biurze gminnego ośrodka kultury. Osobiście zalecamy jak najszybszą decyzję i odbiór biletów, ponieważ w przerwie konceru odbędzie się również gala finałowa tegorocznego plebiscytu "Laur przedsiębiorczości", na której z pewnością pojawią się wszyscy laureaci i goście. 

- Do niedzieli, 8 stycznia otrzymaliśmy około 900 głosów w naszym plebiscycie, z których kilkanaście jest nieważnych, ponieważ głosowały osoby niepełnoletnie lub spoza naszej gminy - zaznacza L. Żelazny. - Nadal liczymy, ale do niedzieli na pewno zdążymy - śmieje się dyrektor.

Wystawa malarstwa Jana Kantego Dąbrowskiego

Niejako w ostatniej chwili - choć pomysł na to przedsięwzięcie kiełkował od dawna - do niedzielnych wydarzeń dołączyła wystawa malarstwa Jana Kantego Dąbrowskiego, znanego artysty, hodowcy koni i trenera jeździectwa.

- Ojciec był związany z Pępowem od 1975 r. i pracował w pępowskiej stadninie koni aż do śmierci w lutym 1990 r. - mówi syn zmarłego malarza, Andrzej Dąbrowski, również zawodowo związany z końmi. - W niedzielę zaprezentujemy obrazy z moich prywatnych zbiorów, na tę chwilę przekazałem 19 prac i jeśli zmieści się więcej, oczywiście udostępnię je.

Zapytany o udostępnienie swojej kolekcji prac ojca, ale również swoich czy brata Wojciecha, zdradza, że wstępnie trwają rozmowy o wystawach w powiecie gostyńskim i pleszewskim. Więcej szczegółów poznamy, gdy zapadną konkretne decyzje.

Przypomnijmy, że mały wycinek kolekcji został przedstawiony, m.in. na Święcie Konia w Smogorzewie w czerwcu 2022 r., zorganizowanym przez wnuka Jana Kantego Dąbrowskiego, Mieszka.

O samym Mieszku, jego drodze do własnej stajni i szkoły jeździeckiej przeczytacie TUTAJ [kliknij w link].

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy