Nadszedł ten czas, ten „początek września”, kiedy w Gostyniu zaczyna królować tango. Warsztaty tango, koncert tang klasycznych i muzyki żydowskiej, seans filmowy oraz wystawa fotograficzna - te wszystkie wydarzenia odbędą się w ramach Tangonaliów, czyli Wielokulturowego Festiwalu Tanga A100R'21. Wstęp jest bezpłatny.
W 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Astora Piazzolli – argentyńskiego kompozytora o włoskich korzeniach, twórcy tango nuevo. Z tej okazji organizowany jest festiwal ukazujący bogactwo tanga jako muzyki, tańca pełnego emocji i zjawiska kulturowego, wpisanego w 2009 r. na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.
Tango to fascynacja, styl życia, tętniące źródło namiętności, jest czymś więcej niż mało znacząca formą rozrywki. W tangu rywalizują melancholia i złość, duma i wstyd, miłość i śmierć, próbując zapanować nad sobą.
Wydarzenie w Gostyniu rozpocznie się od warsztatów tanecznych, w których może wziąć udział każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania i tego czy... posiada osobę do pary. Po zajęciach tanecznych będzie można wysłuchać koncertu Trio Taklamakan, który tworzą zarówno kompozycje Astora Piazzolli, jak i klasyczne tanga – nie tylko argentyńskie.
Tango jest najbardziej europejską formą muzyki. Dlaczego? Muzycy wyjaśnią to w czasie swojego koncertu. Opowiedzą także o korzeniach i historii tanga, przedstawią fragmenty wspomnień Astora Piazzolli. Przede wszystkim jednak zagrają muzykę, która w niezwykły sposób przystaje zarówno do radosnych, jak i smutnych chwil życia, która jest solą na rany duszy i myślą, którą się tańczy.
Wydarzenie zakończy czwartkowy pokaz filmu „Tango”, w reżyserii Carlosa Saury.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach gostyńskiej edycji Wielokulturowego Festiwalu Tanga A100R'21 jest bezpłatny.
Niedziela 5 września, GOK „Hutnik”
- 15:00 – warsztaty tango, dla 12 par, obowiązują zapisy: 65 572-79-90
- 18:00 – koncert Trio Taklamakan
- 18:00 – seans filmowy, „Tango” reż. Carlos Saura
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.