Reklama

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny jeszcze trwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny jeszcze trwa - Zdjęcie główne

W zeszłorocznej edycji było kilka naprawdę ciekawych prac | foto Agnieszka Andrzejewska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Po raz kolejny ogłoszono Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, w którym mogą wziąć udział zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Tematyka prac jest oczywiście związana ze strażą pożarną, jednak w tym roku można również zaznaczyć jej udział w ochronie środowiska i klimatu. Prace można składać jeszcze przez tydzień, do 30 listopada 2022r..

Został jeszcze tydzień na złożenie swoich prac plastycznych w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Autorzy z powiatu gostyńskiego swoje dzieła mogą przynosić do środy, 30 listopada 2022r. do biblioteki w CKiB w Piaskach lub do prezesów jednostek OSP w gminie Piaski.

Jaka jest tematyka konkursu?

Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego, a także udział strażaków w ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej czy historycznej.

Ochrona środowiska też jest ważna

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się przy współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w związku ze 100-leciem istnienia i działalności Lasów Państwowych. W związku z tym prace z akcentem odnoszącym się do zagadnienia ochrony środowiska i klimatu będą mile widziane. Uczestnicy w swoich pracach uwzględnić mogą również tematy:

Strażacy chronią lasy - lasy chronią klimat!  Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat.

Kategorie wiekowe

Zapraszamy małych i dużych sympatyków ochotniczego pożarnictwa do udziału w zabawie. Konkurs jest skierowany do wszystkich, w różnych grupach wiekowych. 

Prace oceniane będą w 5 kategoriach:

  • I grupa - przedszkola
  • II grupa - szkoły podstawowe klasy I-IV
  • III grupa - szkoły podstawowe klasy V-VIII
  • IV grupa - szkoły ponadpodstawowe
  • V grupa - osoby dorosłe.

Do kiedy można składać prace?

Przedmiotem konkursu są prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki itp. Nie przewiduje się oceny prac zbiorowych. Format pracy - dowolny.

- Na prace czekamy do 30 listopada - zapowiadają organizatorzy, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach. - Można je składać w Centrum Kultury i Bibliotece w Piaskach.

Każda praca obowiązkowo musi posiadać na odwrocie przyklejoną tzw. metryczkę i klauzulę RODO. Obie są do pobrania z TEJ STRONY.

Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego trawają do 30 listopada, a oficjalne podsumowanie konkursu przewidziano na 10 grudnia 2022r. w Piaskach.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy