Reklama

W Piaskach rozdano nagrody w strażackim konkursie plastycznym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wczoraj 28 grudnia, na sali Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach zaprezentowano wystawę prac i ogłoszono wyniki gminnych eliminacji do ogólnopolskiego konkursu plastycznego o tematyce strażackiej. Było sporo emocji i pamiątkowe zdjęcia.

Przy okazji obchodów 100- lecia istnienia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP zorganizowano ogólnopolski strażacki konkurs plastyczny.  Patrząc na zaprezentowane na sali CKiB w Piaskach rysunki, wyklejanki, wydzieranki  i inne prace, nie trudno stwierdzić, że były one naprawdę na wysokim poziomie. Widać zaangażowanie i poświęcony czas pracy młodych i starszych twórców. Nie dziwiło więc oczekiwanie zgromadzonych maluchów na ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród. 

- Do konkursu na szczeblu gminnym przystąpiło 16 prac i oceniliśmy także 2 prace zbiorowe poza konkursem, grup przedszkolnych „Stokrotki” i „Biedronki” z Przedszkola Samorządowego w Piaskach – tłumaczył niedawno wybrany prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Piaskach, dh Mikołaj Wojtyczka. - Do przedszkolaków zajedziemy wozem strażackim w styczniu, by osobiście wręczyć wyróżnienia oraz by dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz bojowy, wejść do środka i poczuć się przez chwile dzielnym strażakiem – obiecał.

Członkowie jury wspólnie uzgodnili, że skoro w powiecie gostyńskim w tym roku było mało zgłoszeń do konkursu plastycznego, to najlepsze prace z eliminacji gminnych zostaną wysłane od razu na eliminacje wojewódzkie. 

- Uważam, że nasze dzieci mają spore szanse zająć tam czołowe miejsca – zapewnił dh Andrzej Małecki, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu. - Chciałbym podziękować opiekunom dzieci za propagowanie ruchu strażackiego, za pokazanie im, że straż pożarną można polubić i pokochać. Życzę wam wszystkim spotkania się w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, bo czuję, że wielu z was tam dołączy – powiedział do obecnych laureatów.

Zgłoszone prace nagrodzono w trzech grupach wiekowych: przedszkolnej, wczesnoszkolnej i dla dorosłych. Wśród dorosłych przyznano równolegle 2 pierwsze miejsca, dla Aleksandry Brzózki i Agnieszki Nowackiej – Zbiorczyk. Ta ostatnia została również uhonorowana za swoją pracę jako kronikarz. Wśród dzieci wygrały Laura Kajczyk wśród najmłodszych uczestników i Jakub Worwa w grupie wczesnoszkolnej. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

Sędziowie wyróżnili i dodatkowo nagrodzili  książkę o strażakach autorstwa Filipa Woźnego.

- Któż nie chciałby zostać strażakiem czy strażaczką? - zapytał retorycznie dh Grzegorz Marszałek, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu. Zaznaczył, że strażakiem trzeba się urodzić, często jest to rodzinna tradycja, a czasem dziecinne marzenia, które się urzeczywistniają. - Po 31 marca jest zaplanowany etap krajowy konkursu i jestem przekonany, że któraś z prac z powiatu gostyńskiego tam zaistnieje – dodał.

Tym, którzy nie mogli się wczoraj pojawić na ogłoszeniu wyników konkursu, organizatorzy postarają się osobiście dostarczyć przyznane im dyplomy i nagrody. Można tez zgłaszać się do lokalnej biblioteki.

O wynikach na szczeblu wojewódzkim, i – miejmy nadzieje – krajowym będziemy informować.

 

Wyniki gminnego etapu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego:

    • przedszkolaki:

  1. Laura Kajczyk
  2. Zosia Zbiorczyk
  3. Wojtek Tomczak  
  4. Szymon Żurek
  5. Szymon Eisop
wyróżnienia: Filip Woźny, Kacper Busz i Nel Bonawenturczyk

    • klasy I- IV

  1. Jakub Worwa
  2. Filip Busz
  3. Gabrysia Skrzypek
    • dorośli – 2 prace ex equo

    1. Aleksandra Brzóskowska (praca namalowana na płótnie) i Agnieszka Nowacka- Zbiorczyk (praca wyklejana w formacie 3D)

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy