Reklama

Zarząd gminny OSP Piaski. Zmiana warty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Arch. pryw. OSP Piaski/fotomontaż: M. Mostowy

Zarząd gminny OSP Piaski. Zmiana warty - Zdjęcie główne

Strażacy - ochotnicy wybrali nowy zarząd | foto Arch. pryw. OSP Piaski/fotomontaż: M. Mostowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniego zjazdu sprawozdawczo- wyborczego oddziału gminnego OSP w Piaskach nastąpiły spore zmiany w zarządzie straży. Po ponad 20 latach nastał nowy prezes i nowy sekretarz. Pełniący uprzednio te stanowiska jednogłośnie uznali, że czas przekazać władze kolejnym druhom.

Reklama

W Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej {w skrócie ZOSP RP) zjazdy sprawozdawczo-wyborcze odbywają się co 5lat. Jednak ostatnie posiedzenie zarządu 2 października odbyło się aż po 6 latach, z uwagi na pandemię i lockdown w zeszłym roku. W głosowaniu wzięło udział 28 z 30 uprawnionych członków zarządu, a więc wszyscy obecni członkowie prezydium.

We władzach gminnych ZOG ZOSP RP w gminie Piaski nastąpiły następujące zmiany:

  1. Prezesem został dh Mikołaj Wojtyczka z OSP Godurowo ( dotychczas funkcję tę pełnił dh Wiesław Glapka z OSP Piaski)
  2. Sekretarzem wybrano dh Macieja Szymańskiego z OSP Piaski (dotychczas dh Paweł Andrzejczak z OSP Piaski)
  3. Skarbnikiem została druhna Maria Wesołek z OSP Szelejewo (wakat po zmarłym dh Bernardzie Gano z OSP Szelejewo)
  4. Komendantem gminnym został dh Wojciech Kołacki z OSP Piaski.
Z kandydowania (a tym samym możliwości uzyskania głosów) do pełnienia funkcji prezesa i sekretarza ZOG ZOSP RP w Piaskach zrezygnowali dh Wiesław Glapka i dh Paweł Andrzejczak. Funkcje te pełnili nieprzerwanie przez 4 ostatnie kadencje, czyli 21 lat. Nie odchodzą jednak ze straży całkowicie, gotowi wesprzeć młodszą kadrę swoja wiedzą i doświadczeniem.

- Będzie trzeba dorównać temu, co reprezentował stary zarząd i wprowadzać powoli nowe pomysły i rozwiązania– mówi Mikołaj Wojtyczka, 26- letni nowy prezes zarządu gminnego OSP w Piaskach.- Przed nami sporo wyzwań – dodaje strażak.

W najbliższym czasie zamierza objechać wszystkie 7 jednostek w gminie, zobaczyć jak funkcjonują i zadbać, by rozwijała się między nimi współpraca.

Z planów galowych nowego zarządu należy wymienić uroczyste obchody w gminie Dnia Niepodległości 11 listopada i Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia.

- Po zebraniu Wiesław Glapka, wójt i dotychczasowy prezes gminnego zarządu OSP zapewnił mnie, że zawsze mogę zwrócić się do niego o pomoc i radę, za co jestem naprawdę wdzięczny – podkreślił nowo mianowany szef zarządu. M. Wojtyczka.

Wprawdzie w OSP Godurowo działa już od 16 lat, to zdaje sobie sprawę, że pełnienie funkcji kierowniczej jest zupełnie nowym zadaniem w jego karierze strażaka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy