Reklama

Strażacy z OSP rywalizują tylko na zawodach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej spotkały się w Ludwinowie, gmina Pępowo, by rywalizować o puchar zwycięzcy. Przy okazji zorganizowano zabawy dla dzieci oraz punkt szczepień.

W niedzielę 19 września boisko przy świetlicy wiejskiej w Ludwinowie zamieniło się w arenę zmagań zaprzyjaźnionych jednostek OSP z gmin Pępowo i Krobia. Gospodarzami wydarzenia była jednostka OSP Ludwinowo- Kościuszkowo. Chwilę przed godz. 13 uroczystym przemarszem wszyscy druhowie przekroczyli bramę i przeszli na boisko. Tam zostali przywitani przez viceprezesa OSP Ludwinowo dh Mikołaja Nowackiego, viceprezesa Gminnego Związku OSP w Pępowie dh Grzegorza Wabińskiego oraz sędziów wydelegowanych przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu. Po odśpiewaniu hymnu strażaków odbyła się odprawa dowódców wszystkich drużyn i losowanie miejsc startowych.  Tematem zawodów było wykonanie tzw. „bojówki” czyli ćwiczenia bojowego. Jako pierwsze startowały drużyny młodzieżowe z  OSP Sułkowice i OSP Ludwinowo. Po młodzieżówkach przyszedł czas na seniorów, czyli  grupę A, w której startowało łącznie 6 drużyn.

Każda z drużyn startowała dwa razy, ale do klasyfikacji generalnej liczył się lepszy czas. Strażacy mogli liczyć na swoich kibiców, których na wiejskim boisku nie zabrakło. W wolnej chwili każdy z uczestników mógł poczęstować się kiełbaską z grilla, wojskową grochówką przygotowaną przez druhów z OSP Karolew czy pysznymi ciastami od pań z KGW. Na najmłodszych kibiców czekała animatorka Joanna Rączkiewicz oraz popcorn i wata cukrowa. 

W klasyfikacji generalnej obie drużyny OSP MDP  zajęły ex equo zdobyły taką samą ilość punktów, zajmując tym samym 1 miejsce. W przypadku drużyn seniorskich nie było zaskoczenia. Pierwsze miejsca zgarnęli gospodarze, nie dając tym samym kolegom taryfy ulgowej.  

Oficjalne wyniki zawodów:

    1. OSP Ludwinowo II

    2. OSP Ludwinowo I

    3. OSP Sułkowice

    4. OSP Pasierby

    5. OSP Bukownica 

    6. OSP Wilkonice. 

 

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, a drużyna która zajęła I miejsce drobny upominek ufundowany przez prezesa OSP Ludwinowo.

Przy okazji  imprezy można było można się zaszczepić przeciw Covid-19. Do szczepienia zgłosiło się 11 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy