Reklama

Nocowali w szkole

Opublikowano:
Autor:

Nocowali w szkole - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

To była wyjątkowa noc dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach, ponieważ spędzili ją w szkole. W ramach obchodów 100-lecia niepodległości zorganizowano tam Noc Bibliotek pod hasłem RzeczpospoCzyta. W akcji wzięli udział chętni uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele.

 

Impreza rozpoczęła się po zmroku. Na wszystkich, którzy tego wieczoru przybyli do szkoły, czekała moc atrakcji. Głównym punktem Nocy Bibliotek była gra patriotyczna, podczas której uczniowie podzieleni na zespoły wykonywali zadania związane z historią Polski. Dla drużyn przygotowano m.in.: kalambury, grę taboo (w wersji patriotycznej), tworzenie flagi z odcisków dłoni, układanki, karaoke patriotyczne oraz urodziny Niepodległej (wzorowane na jednym z zadań popularnego teleturnieju „Kocham Cię, Polsko”). Grupy za wykonanie każdego z zadań otrzymywały koperty z wyrazami, z których ostatecznie musiały ułożyć hasło – pierwsze zdanie zapisane w języku polskim przez Mikołaja Reja.

Na zwycięzców zmagań czekały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Następnie zmęczeni gracze, by nabrać sił na dalszą zabawę, udali się na świętomarciński poczęstunek, gdzie czekało na nich 100 rogalików, ufundowanych przez Piekarnię GS Samopomoc Chłopska w Pępowie. Kolejną zabawą przygotowaną dla uczniów była gra Bingo, podczas której emocji również nie brakowało. Na zwycięzcę czekał upominek ufundowany przez panią dyrektor Ewę Śląską – gra Bingo. Po zakończeniu zmagań hol szkoły wypełnił się karimatami i śpiworami przyniesionymi przez uczestników imprezy. Nadszedł czas na odpoczynek. Uczniowie oglądali film. Jak zdradza Agata Jankowiak, współorganizatorka akcji, niektórzy nie dotrwali do końca, bo... zasnęli. Noc Bibliotek zakończyła się o północy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE