Reklama

Przez ponad cztery dekady wybrano 6 przewodniczących: 3 kobiety i 3 mężczyzn

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jubileusz 45-lecia istnienia obchodził niedawno Polski Związek Emerytów Rencistów i Emerytów - koło nr 3 w Krobi. Najliczniejsze koło emeryckie w powiecie gostyńskim, które liczy ponad 200 członków i członkiń na przestrzeni ponad 4. dekad ma się czym pochwalić w swojej bogatej historii.

Reklama

Złota Odznaka Honorowa PZERiI za wybitne zasługi

Dla ścisłości w tym roku przypada 46. rocznica założenia krobskiego koła PZERiI. Miejscowi seniorzy szykowali się na swoją "okrągłą" w zeszłym roku, jednakże musieli zmienić swoje plany na skutek wybuchu pandemii koronawirusa. Nie pozostało im więc nic innego, jak z rocznym opóźnieniem „oblać" urodziny.

Uroczystość zorganizowano w kinie „Szarotka” w Krobi. Uroczysta akademia rozpoczełą się od uhonorowania minutą ciszy pamięci członków koła, którzy zmarli w ostatnich dwóch latach - pośród tych osób znalazła się m.in. Bronisława Kaczmarek z Krobia, której w momencie śmierci brakowało czterech miesięcy do 100. urodzin.

Z kolei przy sali niemilknącej od oklasków przyjmowano informacje o odznaczeniach i wyróżnieniach dla kolejnych członków koła. Szczególnie głośno wybrzmiały brawa na wieść o nadaniu krobskiemu kołu Złotej Odznaki Honorowej za wybitne zasługi dla całego PZERiI.

W imieniu wszystkich członków wyróżnienie z rąk władz okręgowych i powiatowych organizacji odebrał szef krobskiego oddziału.

- Nie myślałem, że dzisiaj będę przewodniczącym tego koła - mówił Jerzy Giernalczyk w nawiązania do faktu, że 45 lat temu był inicjatorem powstania PZERiI w Krobi, ale jeszcze jako Naczelnik Miasta i Gminy Krobia.

Członkowie krobskiego koła PZERiI powoli spoglądają w świat

Jak wynika ze sprawozdań prowadzonych przez władze koła nr 3 do organizacji wstępuje coraz więcej seniorów, a ich aktywność życiowa wydłuża się. Zgodnie z miejscową tradycją członkom-jubilatom, którzy ukończyli 80 rok życia na koniec każdego rok kalendarzowego wręcza są listy gratulacyjne z życzeniami.

Spotkania noworoczne, zebrania sprawozdawcze z zabawą taneczną, Dzień Kobiet i Mężczyzny, powitania lata, Dzień Seniora, andrzejki, spotkania opłatkowe czy wycieczki i turnusy - to tylko niektóre z okazji do rozrywek, jakie mają do dyspozycji krobscy seniorzy.

- Przez ostatnie cztery lata staraliśmy się dużo wyjeżdżać, a że nasi seniorzy są bardzo aktywni, to też organizujemy wycieczki kilkudniowe. Dzięki naszym wycieczkom zobaczyliśmy kawał naszego kraju, od północy po południe, od zachodu po wschód. Po cichu zaczęliśmy zastanawiać się nad odwiedzinami naszych zagranicznych sąsiadów. Ale jeszcze nie zdecydowaliśmy, których w pierwszej kolejności - mówił z humorem przewodniczący Jerzy Giernalczyk.

Na jubileuszu 45-lecia PZERiI w Krobi pojawiły się delegacje władz samorządowych powiatu i gminy Krobia, bratnich i siostrzanych organizacji senioralnych (m.in. Klubu Złota Jesień, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi) czy Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Uroczystość uświetniły występy gwarowe młodych aktorów z Grupy Teatralnej „Na Fali” oraz koncert ogniska muzycznego z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli.

Odznaczeni Złotą Odznaką Dużą za rok 2020:

Sponsorzy: Henryk Glinkowski, Henryk Urbański

Członkowie: Maria Zwierzycka, Jadwiga Rataj, Grażyna Adamska, Krystyna Sprutta, Elżbieta Urbańska, Maria Urbaniak, Sławomir Karolczak, Mirosław Piotrowiak, Kazimierz Piotrowiak

Odznaczeni Złotą Odznaką Dużą za rok 2020:

Członkowie: Irena Chuda, Marianna Biernat, Katarzyna Bugzel, Maria Krychała, Genowefa Andrzejewska, Krystyna Urbańska, Maria Twardowska, Kazimiera Ratajczak, Czesława Czwojda, Jan Kubiak

Nowi członkowie PZERiI - koło nr 3 w Krobi: Urszula i Roman Szpurka, Krystyna i Stanisław Błaszyk, Edyta i Eugeniusz Dudziak, Jolanta i Franciszek Żak, Stanisław Goluch.

Członkowie zmarli w latach 2020 - 2021:

Krystyna Grobelna, Anna Pawlicka, Emila Jurkowska, Kazimiera Puślednik, Grażyna Stankowska, Teodozja Mroczek, Irena Łukaszewska, Barbara Polcyn, Zofia Konieczna, Maria Bortnicka, Franiszka Szpurka, Jan Bzdęga, Barbara Frątczak, Hieronim Urbański, Jan Bartkowiak, Zofia Klicha-Sipurzyńska, Marian Mikołajczak, Franciszka Nowacka, Jadwiga Mroczek oraz Bronisława Kaczmarek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy