Reklama

Wiekowa jubilatka otrzymała list od premiera Mateusza Morawieckiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Piękny jubileusz 100. urodzin w czwartek, 23 września świętowała Marianna Nawrocka z Ponieca. Pani Marianna jest trzecią mieszkanką gminy za czasów trwania samorządu, która obchodziła swoje setne urodziny.

Reklama

Pani Marianna spędza dużo czasu w przydomowym ogródku

Marianna Nawrocka urodziła się 23 września 1921 r. w Ostromęczynie w obecnym województwie mazowieckim.W czasie II wojny światowej została wywieziona do Niemiec na roboty przymusowe w gospodarstwie rolnym, gdzie poznała Józefa Nawrockiego, swojego późniejszego męża. Para pobrała się w 1945 r., a pani Marianna została mieszkanką Ponieca. Jubilatka wraz z mężem Józefem wychowała dwóch synów: Tadeusza i Walentego. Pani Marianna, mimo sędziwego wieku, do dziś spędza dużo czasu w przydomowym ogródku. Jak mówi, jest to jej ulubione zajęcie i czuje się tam jak w raju.

Na jubileusz "przeżytego wieku" w domu pani Marianny pojawił się burmistrz Ponieca

W dniu swoich setnych urodzin jubilatkę odwiedziła delegacja lokalnych samorządowców z burmistrzem Ponieca Jackiem Widyńskim na czele.

Niewielu mieszkańców ma szczęście doczekać tych zacnych urodzin. Dzisiejsza rocznica jest szczególnym świętem w państwa rodzinie, ale również naszej – wspólnocie mieszkańców gminy Poniec. To wielki zaszczyt, że możemy wyrazić swoją radość i wzruszenie z okazji tak wspaniałego jubileuszu. Dane było pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć jej wzlotów i upadków. Niech nam zatem będzie wolno tą drogą podziękować pani za wszelkie trudy i owoce minionych lat. A w tym pięknym dniu 100-lecia pani urodzin proszę przyjąć w imieniu mieszkańców gminy Poniec najszczersze gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia na kolejne lata. Niech każdego dnia czuje pani bliskość, serdeczność, miłość i tak cenne wsparcie najbliższych – mówił burmistrz Jacek Widyński.

Pani Marianna dostała także list od premiera

Tradycyjne gratulacje i życzenia dla pani Marianny dotarły również z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego  najnowszą historią Polski. Była Pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny” – to tylko fragment listu odczytanego przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu, Krystiana Juśkiewicza w imieniu premiera Mateusz Morawieckiego. 

Jest to drugi jubiluesz 100. urodzin, jaki w ostatnim czasie świętowano w przypadku mieszkańca gminy Poniec. Niespełna miesiąc wcześniej swoje "wiekowe" urodziny obchodził Marian Machowiak z Rokosowa - więcej czytaj TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy