Poniedziałkowe popołudnie, 27 listopada 2023 r. pomimo minusowych temperatur na dworze, było w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli magiczne - sentymentalne, poetyckie, liryczne, bardzo ciepłe i miłe. Stało się tak za sprawą spotkania podsumowującego III edycję Konkursu "Poetycka jesień", od tego roku opatrzoną imieniem Alfreda Siamy, zmarłego na początku roku radnego powiatowego, pedagoga i wspaniałego człowieka.
To był trudny wybór przed jury
Kilka dni wcześniej niezależnie jury (w składzie: poetka Agnieszka Czajka, polonistka Barbara Roszak oraz nauczyciel bibliotekarz Dobrochna Błażejczak) stanęło przed trudnym zadaniem wytypowania najlepszych wśród 25 nadesłanych na konkurs "Poetycka jesień" im. A. Siamy wierszy, fraszek i rymowanek. Jak zostało podkreślone, każda praca konkursowa była wyjątkowa, ciekawa. Określone w regulaminie kryteria oraz spostrzeżenia i odczucia oceniających pozwoliły wyłonić laureatów.
Wyłoniono najlepszych
Podsumujmy: nadesłano 25 prac, 10 w kategorii do 10 lat (z gminy Pogorzela), 15 w kategorii powyżej 18 lat (w tym 2 z gminy Pogorzela, 13 z różnych regionów Polski). Nie było tym razem żadnych prac w kategorii 11-18 lat.Wyniki konkursu "Poetycka jesień" im. A. Siamy w Pogorzeli:
- Bartosz Kostuj - pierwsze miejsce w kategorii do 10 lat
- Dominika Liszkiewicz - pierwsze w kategorii powyżej 18 lat
- wyróżnienia: Iga Szulc (w kategorii do 10 lat), Patrycjusz Pilawski (w kategorii powyżej 18 lat)
- Na ręce każdego z uczestników naszego konkursu składamy serdeczne podziękowanie. Jesteśmy pod wrażeniem waszej wrażliwości, uzdolnień i twórczego kunsztu. Życzymy wam dalszych sukcesów! - mówiła podczas podsumowania gali Monika Szulc z Pogorzelskiego Towarzystwa Kulturalnego, współorganizatorka konkursu.
Według poetki zwycięzca był jeden
- Wiersze dzieci bardzo mnie zaskoczyły, niektóre z nich były bardzo dojrzałe. Proszę w moim imieniu podziękować wszystkim uczestnikom. Szczególnie dzieciom, które wykazały się niezwykłą obserwacją otaczającego nas świata - przekazała Agnieszka Czajka - Marciniak, poetka z Ostrowa Wlkp., która z przyczyn losowych nie mogła przyjechać na podsumowanie.
Który z nadesłanych utworów był - jej zdaniem - najlepszy?
- "Rok 2020" to moim zdaniem najlepszy ze wszystkich nadesłanych wierszy. Bardzo dojrzały, choć stworzony przez osobę nastoletnią. W nietuzinkowy sposób opisujący "dziwny" czas pandemii - dodała jurorka.
Poetycki wieczór uświetnił koncert zespołu Pogłos
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.