Reklama

Dożynki gminno-parafialne w Pępowie już w tę niedzielę, 28 sierpnia 2022r. Jak zawsze, na bogato...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

Dożynki gminno-parafialne w Pępowie już w tę niedzielę, 28 sierpnia 2022r. Jak zawsze, na bogato... - Zdjęcie główne

W Pępowie będzie wesoło... | foto Agnieszka Andrzejewska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Nie jest przesada stwierdzenie, że wszystkie imprezy w Pępowie, czy kulturalne czy parafialne albo z udziałem strażaków z miejscowego OSP przyciągaja tłumy uczestników i... dobra pogodę. tak ma byc i tym razem, w niedzielę 28 sierpnia na Dozynkach Gminno - Parafialnych. Co wśród atrakcji? Kto zagra i zaśpiewa?

Za chwilę koniec sierpnia, koniec wakacji, ale nie we wszystkich jeszcze gminach powiatu gostyńskiego odbyły się tradycyjne dożynki. W Pępowie zaplanowano je na najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, a w programie imprezy są akcenty folklorystyczne i turniej wsi oraz – oczywiście- koncerty.

- Wiemy o zapowiadanych deszczach, ale przeniesienie imprezy pod dach jest niemożliwe, za dużo mamy stoisk czy atrakcji  – zastrzega Leszek Żelazny, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie, współorganizator dożynek. - Mamy nadzieje, że jak zawsze nasz proboszcz zagwarantuje dobrą pogodę.

Rozpoczną od mszy świętej...

Pępowskie gminno-parafialne Święto Plonów rozpocznie już o godz. 14.00 uroczystą mszą świętą dziękczynną za żniwa, koncelebrowaną przez ks. Andrzeja Drobińskiego, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi w Pępowie. Delegacje wszystkich 13 sołectw z gminy przyniosą tradycyjne wieńce dożynkowe.

Tuż po mszy zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego na Plac Cyryla Ratajskiego, gdzie obędą się główne atrakcje imprezy.

Dożynki w Pępowie - festyn na bogato

O część oficjalną dożynek zadbają goście, Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic. Zaprezentują obrzęd dożynkowy, przekażą wieniec i chleb na ręce Grzegorza Matuszaka, wójta Pępowa i Zenona Rogali, przewodniczącego Rady Gminy w Pępowie oraz zaprezentują się w prawie godzinnym koncercie.

Sołtysiada w Pępowie na ponad 100 osób

Do turnieju wsi, popularnie nazywanego „sołtysiadą” zgłosiło się 13 wsi, a więc komplet sołectw. Z każdej z nich oddelegowano po 9 osób: 3 dzieci, 3 kobiet i 3 mężczyzn.

- Mamy trzy konkurencje dla trzech grup zawodników – zdradza L. Żelazny. – Dzieci do lat 16 będą rzucać woreczkiem do celu, mężczyźni wbijać gwoździe a kobiety rywalizować w prezentacji ułożonych przyśpiewek dożynkowych.

Zwycięska drużyna otrzyma zestaw nagród przydatnych w wiejskiej świetlicy.

W międzyczasie wystąpi coraz bardziej znany i lubiany pępowski zespół muzyczny BIG BAND pod batutą Ireneusza Chmielarczyka, instruktora w ośrodku kultury oraz liczne sekcje artystyczne z GOKSiAL-u, w tym sekcja zumby Joanny Kaczor.

Jak dożynki, to na ludowo?

Gwiazdą wieczoru ma być góralski zespół „Teraz My” z Limanowej, obchodzący niedawno 10-lecie działalności, który rozpocznie występ o 19.30.  Zaprezentują swoje flagowe utwory. Przygotowali nawet krótki spot dla uczestników dożynek:

Dożynki w Pępowie także dla dzieci, dużych i małych

- Oczywiście, mamy też moc atrakcji dla dzieci, dmuchańce, przejazd „kolejką” od zaprzyjaźnionych gospodarzy z Gumienic czy malowanie twarzy, tatuaży oraz plecenie warkoczyków – dodaje dyrektor GPKSiAL w Pępowie.

Poza tym na placu pojawią się klatki z ptakami i małymi zwierzętami, jak króliki czy chomiki. Dla starszych ciekawe będą stoiska z serami, miodami czy sztuką użytkową, wystawa grupy rękodzielniczej „Żarno”, symulator wypadków czy wystawa maszyn rolniczych.

Zbiórka dla Antka 

Przy stoiskach dla dzieci rozmieszczone będą puszki z podobizną Antosia Romanowskiego z Rawicza, dwulatka, którego rodzice zbierają fundusze na operację niewykształconego przy narodzinach uszka. Więcej szczegółów po kliknięciu w obrazek:

Całodniowe spotkanie zakończy zabawa taneczna z zespołem „Fakt”, która potrwa od godziny 20.30 do… późnych godzin nocnych.

Organizatorami dożynek są Urząd Gminy w Pępowie i GOKSiAL.

TUTAJ znajdziesz relację z ubiegłorocznych dożynek w Pępowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy