Reklama

Turniej Wsi w Smogorzewie. Wygrali dzięki balonom, ale oddali zwycięstwo najlepszym... [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pierwszy Turniej Wsi w Smogorzewie przeszedł do historii. W rywalizacji 6 sołectw było jedzenie zupy chmielowej łyżką, akrobacje z piłą, współpraca i dużo śmiechu. W ostatniej rywalizacji przy przekłuwaniu balonów z punktami zdecydowanie najlepiej wypadło Smogorzewo. Gospodarze jednak grali fair play i oddali zwycięstwo swoim sąsiadom. To się nazywa gościnność!

Reklama

Pomimo zapowiadanej burzy, organizatorzy pierwszego Turnieju Wsi w Smogorzewie spokojnie przygotowali się do imprezy, która - poza rywalizacją sześciu drużyn z sołectw w gminie Piaski - miała także charytatywny charakter. Z jednej strony trwały ostatnie zbiórki do puszek z podobizną Zuzi Suleckiej, której udało się przy pomocy setek życzliwych ludzi uzbierać niewyobrażalną kwotę ponad 9,4 mln złotych na kurację genową w walce z SMA [kliknij TUTAJ by zobaczyć relację], z drugiej ogłoszono zbiórkę dla 10- miesięcznej Wiktorii Maciejewskiej, mieszkanki Talarów, której rodzice dopiero rozpoczynają zbieranie funduszy na rehabilitację dziecka z wadami wrodzonymi.

Zacięta rywalizacja, ale zwyciężyli najlepsi

Na rozbudowanym torze turnieju znalazło się miejsce dla biegu w workach, rzutu do celu czy biegu z taczką, jak i dla szybkiego strugania pyr czy przyszywania krnąbrnego guzika. Wszystkie drużyny naprawdę przykładały się do osiągnięcia najlepszych czasów i maksymalnej liczby punktów, jednak przy ostatniej konkurencji, gdzie w balonach losowo rozmieszczono karteczki od -5 do +10 punktów, na prowadzenie wysunęła się ekpia gospodarzy. Jednogłośną decyzją oddali oni medalowe miejsce następnym w kolejce, i tak oficjalnie zwycięzcą Turnieju Wsi w Smogorzewie zostali zawodnicy w czarnych strojach - Drzęczewo Drugie.

- Byliśmy czarnym koniem tego turnieju - żartował szef drużyny prezentującej, jakżeby inaczej, czarne stroje.

Oficjalne wyniki Turnieju Wsi w Smogorzewie

Po uwzględnieniu decyzji drużyny ze Smogorzewa, kolejność była następująca:

  1. Drzęczewo Drugie
  2. Bodzewko
  3. Strzelce Małe
  4. Szelejewo
  5. Drzęczewo Pierwsze
  6. Smogorzewo
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i zestaw nagród, a pozostałe drużyny dyplomy i upominki.

Trzeba też pomóc Wiktorii 

Goście dopisali, wszystkie ławy i miejscówki w cieniu zajęli już na początku imprezy, racząc się ciastami, kiełbaskami, szaszłykami i napojami. Sprzedano prawie 400 losów w loterii fantowej po 10 złotych każdy, z których dochód przeznaczono w całości na pomoc małej mieszkance Talarów, Wiktorii Maciejewskiej, której konto na siepomaga.pl ma jedynie kilka tysięcy złotych. 

Okazało się, że dla Zuzi Suleckiej uzbierano do puszek 1127,85 zł, a dla Wiktorii aż 7043,72 zł. dziękujemy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy